Jump to content



NVIDIA GeForce GTX 780


Recommended Posts

@kyr.. εσύ ειδικά δεν έχεις καν το δικαίωμα να ασχολείσαι με την 770. Τόσον καιρό δε

χτυπιέσαι ότι η 7970GHz "δεν μετράει" γιατί είναι μια κλοκαρισμένη 7970? Ωραία. Άρα βγάλε και την 770 από τα ενδιαφέροντά σου γιατί είναι μια κλοκαρισμένη 680.

Μήπως έχω άδικο επειδή έχει άλλο όνομα;

ναι αλλα αυτες ειναι σωστες δουλειες :hehe:

fannoise_load-5_zpsc94b1875.gif

εδω κατω τελειωσαν τα λεφτα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Όντως αλλά βρες μου εσύ κάποια reference 7970 να το συζητήσουμε. Μόνο στις αγγελίες

και πάλι είναι περιζήτητες για υδρόψυξη.

Αν το point σου είναι ότι το στοκ κουλερ είναι πολύ καλό, συμφωνώ μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

Τα ευσημα στην Nvidia για τις 2 κορυφαιες καρτες οπου εφτιαξε ( GTX780 - Titan ) με πυρινα GK110 ;)

Ευτυχως που καποιοι "σχεδον" καταρριπτουν τις φημες της GTX770 ;) και αναφερουν και "καποια" πραγματακια "εδω και τωρα"!!!

Ποιος ειπε ομως πως η 7970 δεν ειναι ταχυτερη απο την 680? και ποιος αμφισβητει την υπεροχη ισχυ της GTX 780 ?;)

raw_data_2.png

EVGA GTX 780 Superclocked ACX Graphics Card Review | Overclockers

Έγινε επεξεργασία από stratos1978
Link to comment
Share on other sites

Τα ευσημα στην Nvidia για τις 2 κορυφαιες καρτες οπου εφτιαξε ( GTX780 - Titan ) με πυρινα GK110 ;)

Ευτυχως που καποιοι "σχεδον" καταρριπτουν τις φημες της GTX770 ;) και αναφερουν και "καποια" πραγματακια "εδω και τωρα"!!!

Ποιος ειπε ομως πως η 7970 δεν ειναι ταχυτερη απο την 680? και ποιος αμφισβητει την υπεροχη ισχυ της GTX 780 ?;)

καλα τα νουμερα ειναι λαθος συγρκρινεις την 680ref με την κλοκαρισμενη 7970 τα εχουμε πει πολλες φορες αυτα

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αστειο η 7970GHZ edition η οποια σε κατανάλωση ειναι 30 watt λιγοτερα απο την 690gtx που εχω και που η 690 gtx την σακατεύει (60%+ πισω)!

Παντως το 770GTX ACX EVGA Edition τα σπαει με την τιμη που εχει! Τι να λεμε με 800 ευρα αγοραζεις 2 καρτες και ψαχνεις τον δευτερο απο χλμ... κλοκαρουν και πολυ καλα απο οσο ειδα! Δηλαδη εαν παιζεις 1250-1300 με 8,0ghz μνημες θα ειναι super!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Μην ξανακουσω για κοκκινες βουβουζελες οταν σημερα μου κανει παρεα η πιο τρελλη βουβουζελα που εχω ποτε δει.

Λοιπον η καρτουλα για να κρατησει το 1006 boost που εχει θα πρεπει το fan της να ανεβει στο 75%.

Link to comment
Share on other sites

Μην ξανακουσω για κοκκινες βουβουζελες οταν σημερα μου κανει παρεα η πιο τρελλη βουβουζελα που εχω ποτε δει.

Λοιπον η καρτουλα για να κρατησει το 1006 boost που εχει θα πρεπει το fan της να ανεβει στο 75%.

σε κυνηγαει καταρα εσενα :hehe:

τα παραπανω νουμερα με την βουβουζελα αφορουν στοκ ρολογια

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αστειο η 7970GHZ edition η οποια σε κατανάλωση ειναι 30 watt λιγοτερα απο την 690gtx που εχω και που η 690 gtx την σακατεύει (60%+ πισω)!

Ο [MENTION=28628]kyr..[/MENTION] μπορεί να λέει ό,τι θέλει, έτσι κι αλλιώς δεν έχουν κάποιο impact στην κουβέντα τα λεγόμενα του, εσύ

τέκνον να κάθεσαι να συγκρίνεις apples and oranges, δεν το περίμενα.

Link to comment
Share on other sites

Μην ξανακουσω για κοκκινες βουβουζελες οταν σημερα μου κανει παρεα η πιο τρελλη βουβουζελα που εχω ποτε δει.

Λοιπον η καρτουλα για να κρατησει το 1006 boost που εχει θα πρεπει το fan της να ανεβει στο 75%.

παρε ACX, δεν ακουγες! Αρπα το throttle τωρα :p

Link to comment
Share on other sites

Μην ξανακουσω για κοκκινες βουβουζελες οταν σημερα μου κανει παρεα η πιο τρελλη βουβουζελα που εχω ποτε δει.

Λοιπον η καρτουλα για να κρατησει το 1006 boost που εχει θα πρεπει το fan της να ανεβει στο 75%.

XAXAXAXAXA :D Απολαυσε την στα stock ;) Μια χαρα ειναι και εκει :D

Link to comment
Share on other sites

Μην ξανακουσω για κοκκινες βουβουζελες οταν σημερα μου κανει παρεα η πιο τρελλη βουβουζελα που εχω ποτε δει.

Λοιπον η καρτουλα για να κρατησει το 1006 boost που εχει θα πρεπει το fan της να ανεβει στο 75%.

Εισαι λιγο ψευτης ή μου φαινεται;:sarcastic:

Πιστευω πως το λες αυτο για να μην παραδεχτεις ποσο λαθος ησουν που ειχες μπλεξει τοσο καιρο με τις απαραδεκτες κοκκινες!!:tomato::p

Link to comment
Share on other sites

Βάλε της μια Η60\80-antec 920 πάνω!

Σιγά μην της βάλει και το φουρφούρι που φοράνε οι φιλιπινέζοι πλανόδιοι στα καπέλα τους...

Bmw είναι η κάρτα, αν ήθελε customιες θα έπαιρνε honda...

Link to comment
Share on other sites

Off topic

εποικοδομητικό και to the point post, χωρίς λαλακίες.

Ευχαριστώ και εγώ.

Μην ευχαριστεις καθόλου, είχα όλη την καλή διαθεση στο θρεντ της Τιταν να μοιραστώ με κάθε λεπτομέρεια αντικειμενικά και τελείως άχρωμα τις εμπειριες μου (αυτή την στιγμή και μετα απο 2 μηνες ειναι αρκετες να γεμίσουν ενα θρεντ διπλάσιο σε ογκο απο το αντιστοιχο του 2600Κ, με στοιχεία, raw data, videos, απειρες γραφικές, ειλικρινείς εντυπωσεις κοκ) αλλα αποδείχτηκα τελείως μπετόβλακας μην έχοντας καταλάβει σχετικά γρήγορα οτι θρεντς για καρτες γραφικών ειναι καταδικασμένες σε ασύστολο trollιng, ανουσια ποστς, ποδοσφαιροποίηση, παιχνίδια "εικόνας" κοκ.

It's ok, live and learn, δεν θα ξανακανω το ιδιο λαθος, οχι εδω περα μεσα τουλαχιστον.

Λύπάμαι μόνο που δεν μου δινεται η δυνατότητα να σας δώσω - με τους δικους μου όρους για να αξιζει τουλάχιστον ο χρόνος μου - περισσοτερες "στεγνες" πληροφορίες για να κρινει ο καθενας απο μονος του και οχι να παπαγαλίζει οτι διαβαζει στο νετ και ειδικά απο τυπους που είτε σκοπιμα αποκρύπτουν είτε είναι τοσο απασχολημένοι απλα με τα νουμερα (που κατα 99% δεν λενε τιποτα γιατι με την καμια δεν ειναι σταθεροι με τις συχνοτητες που "παιζουν") που χανουν τελείως το δάσος...

Sorry για την "γκρίνια", over and out...

On topic

Μην ξανακουσω για κοκκινες βουβουζελες οταν σημερα μου κανει παρεα η πιο τρελλη βουβουζελα που εχω ποτε δει.

Λοιπον η καρτουλα για να κρατησει το 1006 boost που εχει θα πρεπει το fan της να ανεβει στο 75%.

Eλα, ελα γκρινιάρη, αφου ξερεις πλεον τα κολπα...2 μπαρουλες υποθεση ειναι και καθαρισες, κανε και ενα profile, βαλε και το Precision να ξεκινάει κανοντας αυτο apply στην εκκινηση και εισαι ζουπερ... ;)

Επειδή ειναι πολυ πιο πιθανο σε αυτή την ταξη τιμης να υπαρχουν πολλοι περισσοτεροι υποψηφιοι αγοραστες απο οτι η Titan, πες στα παιδια λιγα λογακια για το σε ποιες στροφες θεωρεις εσυ οτι ειναι αποδεκτος ο θορυβος κοκ και οτι αλλες εντυπωσεις θεωρεις οτι θα κανουν τον υποψηφιο αγοραστη να πατήσει το submit ή να κλεισει την σελίδα του ιντερνετικου shop... ;)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5075]Freak27[/MENTION]

Μαλλον σου διαφευγει οτι η πιο φθηνη 680 στην ελληνικη αγορα εχει 475, ακομα.

Λινκ

Που απλα σημαινει 500+ για αρχη ή εναλλακτικα - 50-100 στις υπαρχουσες 680, που απλα δε παιζει.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5075]Freak27[/MENTION]

Μαλλον σου διαφευγει οτι η πιο φθηνη 680 στην ελληνικη αγορα εχει 475, ακομα.

Λινκ

Που απλα σημαινει 500+ για αρχη ή εναλλακτικα - 50-100 στις υπαρχουσες 680, που απλα δε παιζει.

ευτυχως υπαρχει το ιντερνετ ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.