Jump to content



NVIDIA GeForce GTX 780


Recommended Posts

Ελα πες την λεξη μαϊμουδοbios μην ντρέπεσαι αχαχα.μολις επιστρεψω Αθήνα θα βαλω τα μαμα να δω αν δουλεύει η θα πω στον Ορέστη να κανει την δουλειά στην δικια του για να μην έχω αγωνία. Σε σειρά 6χ δοκίμασε κανεις αν ξεκλείδωσε παραπάνω voltage?

Link to comment
Share on other sites

Απο πισω ειναι πιο καλη αχαχα.Ρε λες να δωσω τιτανες να παρω 2 απο αυτες για να τις βλεπω απο πισω πανω στο bench?που τις βρισκω ομως και ποσο κανουν μουχαχα

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι με το official bios και δουλευει κανονικα.

Νομιζω οτι στα 'αλλα' bios δεν παιζει.

E τοτε βρε Γιαννη αν δεν παιζει με Mod-αρισμενο bios το ab για να μπορεις να παιξεις με υψηλοτερο TDP Limit, δωρων αδωρον ειναι το overvoltage στις reference 780, μιας και το throttle θα παει "αερα-πατερα" σε πολλα bench και παιχνδια με τετοια ταση και τετοια ρολογια....

Για παραδειγμα, τρεξε μια το bench του Tomb raider η το 3dmark11 με 1,25+volt Και 1300+mhz πυρηνα και δωσε μας τις γραφικες, στοιχηματιζω οτι το Throttle θα κανει πανηγυρι:p

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Η παραπανω ταση τρωει τα σπλαχνα του GK110. Καταστρεφει εσωτερικα το gk110 και σε φερνει ολο και πιο κοντα σε ενα degrade! Oταν μιλαμε για 1,3v ειναι πολλα...

Η θερμοκρασια δεν ειναι σημαντικο το προβλημα σε ενα gpu/cpu core.

Μιλαμε για cores των 7.0+ bil trans...

Safe για καθε μερα θεωρω με stock ταση και οσο πας και εισαι σταθερος σε ολα τα παιχνιδια.

Οσο για το tdp, οι καρτες αυτες δεν εχουν θεμα. Ειναι σαφως κατασκευασμενες να αντεχουν πανω απο 300 watt.

Οποτε Παναγιωτη ([MENTION=22714]osfp1980[/MENTION]) δεν υπαρχει κανενας μα κανενας λογος να πειραξεις τα διαμαντι σου.

Εαν οι κουτσοι μας πιασουν σε νουμερα τοτε απανταμε! ...αλλα μεχρι τοτε εχουμε δρομο ακομα! Ασε να ανεβοκατεβαζουν διακοπτακια αλλα και να αλλαζουν τα bios σα τα σωβρακα...

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε χρησταρα καλημερα.Μα δεν βλέπω φως στο τουνελ με τους ουλτρα.πως που ποτε θα βγουν?

Χεχε λογικα θα παιξουν οταν βγαλει καρτες η απΑΤΙ.. Θα πεσει λιγο η τιμη της τατιανας και θα παιξει στο 1000αρικο η νεα.

Μονο και μονο τη χασουρα που θα χεις μεινε οπως εισαι και πας σε maxwell το 2014.

E τοτε βρε Γιαννη αν δεν παιζει με Mod-αρισμενο bios το ab για να μπορεις να παιξεις με υψηλοτερο TDP Limit, δωρων αδωρον ειναι το overvoltage στις reference 780, μιας και το throttle θα παει "αερα-πατερα" σε πολλα bench και παιχνδια με τετοια ταση και τετοια ρολογια....

Για παραδειγμα, τρεξε μια το bench του Tomb raider η το 3dmark11 με 1,25+volt Και 1300+mhz πυρηνα και δωσε μας τις γραφικες, στοιχηματιζω οτι το Throttle θα κανει πανηγυρι:p

Γι αυτο μπαινεις σε λιστα αναμονης για την 780 classified και καθαριζεις!!!;)

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Η παραπανω ταση τρωει τα σπλαχνα του GK110. Καταστρεφει εσωτερικα το gk110 και σε φερνει ολο και πιο κοντα σε ενα degrade! Oταν μιλαμε για 1,3v ειναι πολλα...

Η θερμοκρασια δεν ειναι σημαντικο το προβλημα σε ενα gpu/cpu core.

Μιλαμε για cores των 7.0+ bil trans...

Safe για καθε μερα θεωρω με stock ταση και οσο πας και εισαι σταθερος σε ολα τα παιχνιδια.

Οσο για το tdp, οι καρτες αυτες δεν εχουν θεμα. Ειναι σαφως κατασκευασμενες να αντεχουν πανω απο 300 watt.

Οποτε Παναγιωτη ([MENTION=22714]osfp1980[/MENTION]) δεν υπαρχει κανενας μα κανενας λογος να πειραξεις τα διαμαντι σου.

Εαν οι κουτσοι μας πιασουν σε νουμερα τοτε απανταμε! ...αλλα μεχρι τοτε εχουμε δρομο ακομα! Ασε να ανεβοκατεβαζουν διακοπτακια αλλα και να αλλαζουν τα bios σα τα σωβρακα...

Εγω φταιω που σου εδωσα το καλο κομματι..:p

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Σφυρίζω την εναρξη της μάχης εφόσον απάντησε και ο Ορέστης:hehe: Στο valley ορεστη παει η πρωτη μου θεση με το ΑΒ με 1.3 voltage τυπος εβγαλε με 2 τιτανες 149 καρεδακια.:slap:

Link to comment
Share on other sites

ας δοκιμασουμε το bios V3 να δουμε μηπως πανε καλυτερα :jester:

γιατι στην 780 απ οτι βλεπω ανεβαζει τρελα:hi:

Παναγιώτη δεν κανεις κανα τεστ λεω με ν3 και με ΑΒ μετα το ιδιο και ο Ορέστης γιατι εγω απο δω δεν μπορω να κανω τιποτα μονο να καίω το μυαλό μου

Link to comment
Share on other sites

Η παραπανω ταση τρωει τα σπλαχνα του GK110. Καταστρεφει εσωτερικα το gk110 και σε φερνει ολο και πιο κοντα σε ενα degrade! Oταν μιλαμε για 1,3v ειναι πολλα...

Η θερμοκρασια δεν ειναι σημαντικο το προβλημα σε ενα gpu/cpu core.

Μιλαμε για cores των 7.0+ bil trans...

Safe για καθε μερα θεωρω με stock ταση και οσο πας και εισαι σταθερος σε ολα τα παιχνιδια.

Οσο για το tdp, οι καρτες αυτες δεν εχουν θεμα. Ειναι σαφως κατασκευασμενες να αντεχουν πανω απο 300 watt.

Οποτε Παναγιωτη (@osfp1980) δεν υπαρχει κανενας μα κανενας λογος να πειραξεις τα διαμαντι σου.

Εαν οι κουτσοι μας πιασουν σε νουμερα τοτε απανταμε! ...αλλα μεχρι τοτε εχουμε δρομο ακομα! Ασε να ανεβοκατεβαζουν διακοπτακια αλλα και να αλλαζουν τα bios σα τα σωβρακα...

:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe::hehe: νομιζω πως εχεις δικιο μια χαρα ειμαστε!!!! ας κατσουμε στα αυγα μας λοιπον

κ μην τις σκαλιζουμε συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Παναγιώτη δεν κανεις κανα τεστ λεω με ν3 και με ΑΒ μετα το ιδιο και ο Ορέστης γιατι εγω απο δω δεν μπορω να κανω τιποτα μονο να καίω το μυαλό μου

καψε καψε μολις ερθεις θα κανονιισουμε καφεδακι με seb κ χρησταρα να στισουμε το

surround μου κ το κοιταμε το θεμα τετραδα !!!:hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Καλα κατσε να επιστρεψω εγω κυριακη να τις σκαλισω εγω για εσας και μολις δειτε νουμερακια να δεις πως θα αρχίσετε και εσείς το σκάλισμα. Εγγυηση έχουμε μην το ξεχνάτε:hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.