Jump to content



NVIDIA GeForce GTX 780


Recommended Posts

Eιχα καμποσο καιρο που το ειχα παραγγειλει, αλλα δεν το ειχα παραλαβει καθως ακομη το σκεφτομουν, δεν ηξερα με τι καρτα θα ξυπνησω την επομενη μερα:p

Δεν ξερω αν ειναι ΕΟL, πηρα το συγκεκριμενο για 2 λογους:

1) Λογο μγεθους, τα αλλο φαινοταν να καλυπτουν την μιση καρτα (παροτι full cover) και δεν μου αρεσαν.Αισθητικα καθαρα δηλαδη.

2)Απο review που ειδα ειναι το κορυφαιο wb για ψυξη των vrms, πραγμα που με ενδιαφερε παρα παρα πολυ στην 780.

Αισθητικα μονο διαφερει σε αποδοση ειναι πανομοιoτυπο το XXL που πηρες με το SE.Bασικα βγαλαν το SE για να τα αντικαταστησει ολα το απλο και το XXL.Kαλα κλοκια και που λες να την αφησεις για καθε μερα?Ψυχολογικα 1.22 1.25 η 1.3 Volt? :D

Link to comment
Share on other sites

Αισθητικα μονο διαφερει σε αποδοση ειναι πανομοιoτυπο το XXL που πηρες με το SE.Bασικα βγαλαν το SE για να τα αντικαταστησει ολα το απλο και το XXL.Kαλα κλοκια και που λες να την αφησεις για καθε μερα?Ψυχολογικα 1.22 1.25 η 1.3 Volt? :D

Δεν εχω καταληξει ακομη στα 24/7 settings, θα δουμε σιγα σιγα που θα καταληξουμε...

Το 1,25 ειναι σιγουρο παντως:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καταληξει ακομη στα 24/7 settings, θα δουμε σιγα σιγα που θα καταληξουμε...

Το 1,25 ειναι σιγουρο παντως:p

Τι 1.25v ρε συ Πανο ;

Στο 1.32v ειμαι με αερα για 24/7. :hehe:

1u4q.jpg

Υ.Γ. Πολυ με εχεις μπριζωσει με το μπλοκακι. :T:

Link to comment
Share on other sites

Τι 1.25v ρε συ Πανο ;

Στο 1.32v ειμαι με αερα για 24/7. :hehe:

Υ.Γ. Πολυ με εχεις μπριζωσει με το μπλοκακι. :T:

Με 1,32v gia 24/7 θα εξαυλωθει η καρτα με αυτο το ηλιθιο reference cooler, μονο το Logo "geforce GTX" στα πλαγια θα μεινει και παιζει να αποκτησεις και προβληματα ακοης απο το θορυβο του fan:hehe::hehe:

Εδω με 1,32v ψηνεται και στο νερο η καρτα...

Με αυτη την ταση, η καρτα ψηνεται Under full load, ειδα max temps 44 ολοκληρους βαθμους, ανετα, αθορυβα :hehe::D

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=9603]firekiller[/MENTION] Καλοδουλευτη. :T:

Αυτο το πραγμα με τις μνημες των Lightning και περσι (7970) και φετος (780) θα συνεχισω να λεω οτι ειναι τσιπια.

Ντάξει, πέρσι ήταν νορμάλ τα πράγματα. Φέρος αργήσανε να κάνουν παραγγελίες και δεν υπήρχε στοκ ούτε από samsung αλλά ούτε κι απο hynix. Τώρα με την καινούργια φουρνιά των samsung ίσως τις αλλάξουν...

Για την ώρα πάνω από 1750 MHz στις μνήμες χλωμό το βλέπω :hm:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω pci-ex 2? :p

Εχεις χειροτερες επιδοσεις με pci-ex 3? :p

Ελα τεζαρε μου τις μνημες και ασε τον πυρηνα στα 1200 να δουμε τι κανει και αυτη η κουτση.

hwmb.jpg

NVIDIA GeForce GTX 780 video card benchmark result - Intel Core i7-4770K,ASUSTeK COMPUTER INC. MAXIMUS VI IMPACT

Link to comment
Share on other sites

Εχεις χειροτερες επιδοσεις με pci-ex 3? :p

Ελα τεζαρε μου τις μνημες και ασε τον πυρηνα στα 1200 να δουμε τι κανει και αυτη η κουτση.

hwmb.jpg

NVIDIA GeForce GTX 780 video card benchmark result - Intel Core i7-4770K,ASUSTeK COMPUTER INC. MAXIMUS VI IMPACT

Όχι, cb & cbb έχω :p

Θα δοκιμάσω όταν την πάρω πίσω, την έδωσα στον mortisboy για να την ψάξει όσο εγώ θα ασχολούμαι με την 760 GTX :victory:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.