Jump to content



ηλεκτροστατικη βαφη κουτιου


sakinor

Recommended Posts

καλισπερα, πηρα ενα δευτερο κουτακι για το συστημα που φτιαχνω το sharkkon rebel 9. μιας και η κατασταση στο χρωμα δεν ειναι καλη( ειναι 5+ χρονων) σκεφτομαι να το βαψω ασπρο. τι θα χρειαστω απ εργαλεια , τι κοστος υπαρχει, που θα βρω οτι χρειαζομαι. λογικα θα βαψω μονο το εξωτερικο.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεις ηλεκτροστατική βαφή και ρωτάς τι εργαλεία θα χρειαστείς.

Με μπέρδεψες λίγο. θες να το πας κάπου για βάψιμο ή να το κάνεις μόνος σου;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία αφού θες να κάνεις μόνος σου ηλεκτροστατική άρχισε να ψάχνεις για ένα φούρνο για αρχή. :p

Επι του σοβαρού. Πήγαινε κάπου πχ [MENTION=166]Κοπρίτης[/MENTION] να σου κάνει τη βαφή για να μην πληρώσεις το κουτί σου χ100 για τα εξαρτήματα που θα χρειαστείς.

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα,δεν ηξερα οτι ειναι τοσοωδυσκολο. αμα παω σε καποιον τι κοστος θα εχω?

Δεν είπα ότι είναι δύσκολο. Δύσκολο είναι να κάνεις ΕΣΥ ΜΟΝΟΣ σου ηλεκτροστατική βαφή.

Εκτός αν δεν έχεις καταλάβει τι ακριβώς ζητάς να σε συμβουλεύσουμε και θες ένα απλό βάψιμο με κάποιο σπρέι

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα, πηρα ενα δευτερο κουτακι για το συστημα που φτιαχνω το sharkkon rebel 9. μιας και η κατασταση στο χρωμα δεν ειναι καλη( ειναι 5+ χρονων) σκεφτομαι να το βαψω ασπρο. τι θα χρειαστω απ εργαλεια , τι κοστος υπαρχει, που θα βρω οτι χρειαζομαι. λογικα θα βαψω μονο το εξωτερικο.

ευχαριστω

Σε καταστήματα με σιδερικά-χρώματα, θέλεις ψιλά γυαλόχαρτα, υπομονή, για το τρίψιμο, άμα ήταν μαύρο θα χρειαστεί και αστάρι άσπρο , τριψιμο πάλι, και τέλος πέρασμα με το χρώμα, από τιμές θα βγει 20 ευρώ και πάνω !! όλα αυτά με σπρέι

Link to comment
Share on other sites

5+ χρονων κουτι και να ριξεις ενα ~100αρι για βαψιμο δεν λεει,πιο φθηνα σου βγαινει να παρεις ενα καινουριο βαμενο οπως θες.

Παλεψε το με σπρει αν το κανεις σωστα βγαινει ωραιο αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πάρεις ένα απλό άσπρο σπρέι και να το βάψεις, αλλά σε χτυπήματα θα είναι ευαίσθητο, όπως και σε γρατσουνιές.

Το σωστό είναι τρίψιμο, αστάρι, βάψιμο, θα σου στοιχίσει 5 ευρώ παραπάνω από το απλό σπρέι.

Posted from my mobile.

Link to comment
Share on other sites

αν θες να κανεις σωστη δουλεια παρε 1 ασταρι (φτανει για 2 χερια) οχι ομως πολυ ανοιχτοχρωμo

και 1 χρωμα που θες.Τριψιμο με ντουκοχαρτο περνας,πλενεις,ξαναπερνας,ριχνεις χρωμα τελειωσες :p

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Εγω την γνωμη μου ειπα γιατι βαφω διαφορα πραγματα στον συγκεκριμενω και επειδη εχω κανει αρκετες ερευνες αγορας λογο του επαγγελματος (βιοτεχνια φωτιστικων εχω) ειναι απο τους κορυφαιους σε ποιοτητα χρωματος και τιμης.οσο για τις ζάντες επειδη οταν βλεπω τιμες που ξεφευγουν απο την πραγματικοτητα 200 και 300 ευρω τους τον προτεινω γιατι εγω εβαψα τις δικες μου και πολλων αλλων γνωστων μου τις εχω 4 χρονια και ειναι ακομα αστερι με 80 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.