Jump to content



Recommended Posts

Σ΄έβαλα στο τρυπάκι κι εσένα βλέπω trexx!...

O λόγος που αγόρασα ι7 3770κ ήταν ακριβώς για να δοκιμάσω αυτη την τεχνική αναπαραγωγής..

Λένε πάντως κάποιοι ότι χάνει την κινηματογραφική αίσθηση και δεν τους αρέσει και τόσο??

Εσάς πώς σας φάνηκε η αναπαραγωγή?

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα πως θα το κάνω να παίξει φίλε μου, δες αν θες την ερώτηση μου στο θέμα

σου με τον 3770Κ και αν έχεις την καλοσύνη, ρίξε μου μια απάντηση εκεί.

Νέο σκορ στα 4.8

svpmarkx48_zps17503d8a.jpg~original

Link to comment
Share on other sites

Για SPV playback:

download SVP 3.1.4 Full and install, αφού πρώτα έχεις ξηλώσει τυχόν codec packs που έχεις στο λειτουργικό σου. Μετά απλά παίζεις τα videos.

nikgr ότι χάνει την κινηματογραφική αίσθηση(=24fps) αυτό είναι δεδομένο, δεν συμφωνείς;

Εγώ είμαι της σχολής βλέπω-ακούω την ταινία "as intended" από τους δημιουργούς της. Αλλιώς υπάρχουν αμέτρητες παρεμβάσεις που μπορούμε να κάνουμε. Vivid color, dynamic contrast κλπ που πολλοί τις θεωρούν αλλοιώσεις. Χαλάς το πρωτότυπο και βλέπεις κάτι άλλο. Φαντάσου τώρα να έβλεπες το stalker στα 60fps με έντονο κοντράστ και χρώματα!

Το frame interpolation από τεχνολογική/προγραμματιστική σκοπιά μου αρέσει πολύ και οι Ρώσοι αξίζουν συγχαρητήρια για το project. Αλλά τις ταινίες τις βλέπω και θα συνεχίσω να τις βλέπω στα αρχικά τους Hz χεχεχε (btw το hobbit ήταν απίστευτο στα 48 καρέ)!

Link to comment
Share on other sites

Στα 3.6 είναι το turbo mode και για τους τεσσερις πυρήνες. Στα 3.8 είναι όταν δουλεύει

μόνο ο ένας. Δεν έχει να κάνει με τα power saving settings, αυτό είναι το φυσιολογικό.

αχα οκ thanks για την διευκρινηση :)

Link to comment
Share on other sites

το έψαξα λίγο και όντως τα νούμερα στο synthetic gpu δεν συμβαδίζουν, έκανα uninstall το Catalyst 13.4 με Atiman Uninstaller 7.0.2 3 φορες πέρασα Catalyst 13.6 beta και τούμπα 13.4 και ξανά 13.6beta καμια διαφορα

ο/c στην κάρτα δεν έχω δοκιμάσει και δεν σκοπεύω... παλιότερα έχω κάψει 2 μια ati και μια nvidia επί εποχών Venice s939, ίσως κάποιο bug? δεν έχω ιδέα

wjWEN0k.jpg

Link to comment
Share on other sites

από settings είμαι ακριβώς όπως στο screenshot που έχει στο πρώτο post , γενικά από benchmarks και ο/c δεν ξέρω πολλά πρώτη φορα ασχολούμαι ποιο επίμονα εδώ και λίγους μήνες

είχα μείνει στις εποχές s939 πρώτη φορα μου μπήκα στο UEFI νόμιζα πως πρέπει να σεταρω πύραυλο για ταξίδι στο διάστημα :o:tomato:

από ο/c πέραν των βασικών πολλές φορες χάνομαι και για να βγάλω άκρη αντιγράφω settings από άλλους με παρόμοιο hardware και προσπαθώ να τα φέρω ώστε να τρέχουν - καταλάβω τι παίζει με το όλο θέμα....

windows έχω 7 64bit

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.