Jump to content



Τροφοδοτικο type R 880W tis Hyper


pipisound

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδια.

Καθος ειχα να κανω καιρο ξεσκονισμα στο pc ειπα να κανω γενική και το εκανα ολο βιδες ειδα στο τροφοδοτικο ομως αυτο εδω post-30038-1416077485,3485_thumb.jpg

post-30038-1416077486,4056_thumb.jpg

Γιατι το εχουν κανει αυτο στον ανεμιστήρα;για ποιο λογο το εχουν καπάκοσει με το plexi?

Σας ρωταω αν ξερετε γιατι σκευτικα να το βγαλω γιαυτο :)

Μπας και περνει παραπανο αέρα

Ευχαριστω πολυ

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην είχες εγγύηση καταρχήν.

Μετά δες αυτό εδώ και θα καταλάβεις για ποιο λόγο υπάρχει

Chieftec Power Supply Units Roundup: New Models. Page 6 - X-bit labs

The PSU has a 140mm fan made by Globe Fan. About one quarter of its impeller is covered with a transparent plate that drives the air into the back part of the case for better ventilation.

ουσιαστικά οδηγεί τον αέρα για καλύτερη ψύξη της πλακέτας.

Κάποιος το είχε ποστάρει σε ένα παρόμοιο θέμα απλά δε το βρίσκω (νομίζω ο [MENTION=3765]HellhammeR[/MENTION] ή ο [MENTION=324]billpeppas[/MENTION] ήταν)

Link to comment
Share on other sites

ναι στο Chieftec A135 που είχα είχε τέτοιο πράγμα, είναι για να στέλνει ένα μέρος του αέρα προς την πλάτη του τροφοδοτικού για καλύτερη ψύξη. Εγώ το είχα βγάλει βέβαια δεν άλλαξε κάτι στην συμπεριφορά του τροφοδοτικού.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το άφησα οπως ηταν για να το ειχαν κατι θα ξέρανε,εγω φοβόμουν μν το ειχαν κανει για να του κόβει τν ροή του αέρα,να τα τεζαρει ποιο γριγορα δλδ.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.