Jump to content



headset


Mad Gamer

Recommended Posts

Παιδια μιας και το παλιο μου soundblaster headset μας αφησε χρονους , ηρθε η ωρα της αναβαθμησης . Το budget ειναι γυρω στα 100 . Θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα αν το headset ειχε βαση . Επισης δεν ξερω αν υπαρχει αυτο που θα ρωτησω τωρα αλλα ας κανω μια προσπαθεια .. Υπαρχει μηχανημα που να μπορω να επιλεγω απο που θα '' βγαινει '' ο ηχος ? . Πιο συγκεκριμενα να επιλεγω εγω οποτε θελω αν θα βγαινει απο τα ηχεια ή απο το headset

Link to comment
Share on other sites

Για headset δε ξέρω να σου πω , αν ψαχτείς εδώ μέσα έχουν κατά καιρούς ανοιχτεί παρόμοια threads σχετικά , προσωπικά έχω αυτά αγορασμένα πριν 3,5 χρόνια (όταν οι αγελάδες ήταν κάπως παιχιές) είμαι ευχαριστημένος και πιστεύω έχουν βγάλει τα $$$ και με το παραπάνω.Ποιο πολύ με ενδιαφέρει το δεύτερο σκέλος της ερώτησης σου γιατί και εγώ το ψάχνω το θέμα και δεν έχω βρει κάτι που να "βολεύει"...(εκτός από τον γνωστό τρόπο απο τα properties του ήχου).

Link to comment
Share on other sites

τα pads του headset που προτεινες καθαριζουν ευκολα ? Αν δεν σου κανει κοπο μπορεις να μου εξηγησεις λιγο τι εννοει με αυτο Onboard Audio Processing

Offload the Virtualisation of the Surround Sound to the internal sound card and take the demand off your CPU. Κατα λεξη καταλαβαινω , στο νοημα το χανω λιγο

EDIT

Creative Sound Blaster Recon3D Fatal1ty Champion (70SB135400000) Sound Card with Sound Blaster I/O - Newegg.com

Link to comment
Share on other sites

Τα pad τους βγαίνουν και καθαρίζονται εύκολα , τα έχω καθαρίσει με παααααάρα πολλές ώρες χρήσης μια φορά , αν και πάρεις οποιοδήποτε headset να κοιτάξεις να έχουν βελούδινα ή κάτι τέτοιο τεσπα γιατί το δερμάτινο δε λέει για ευνόητους λόγους (ιδρώτας π.χ.). Όσο αναφορά τα υπόλοιπα , με λίγα λόγια είναι στην ουσία μία κάρτα ήχου με ακουστικά και μικρόφωνο αφού ο ήχος βγαίνει από μια ξεχωριστή συσκευή που υποτίθεται δεν επιβαρύνει τη cpu στην αναπαραγωγή ήχου...αυτό αφορά τα megalodon και τέτοιου στυλ headsets. Το λινκ που δίνεις είναι σκέτη κάρτα ήχου όπου εκεί συνδέεις ακουστικά που είναι σκέτα (μικρόφωνο , ήχος) οποιαδήποτε δηλαδή...στην ουσία από θέμα χρημάτων είναι μία ή άλλη δλδ ξέχωρα κάρτα - ακουστικά ή το άλλο. Από θέμα ποιότητας περί ορέξεως...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.