Jump to content



Αγορα Laptop


NooDle

Recommended Posts

Το παλιο laptop της κοπέλας μου τα φτυσε και θέλει να πάρει καινουργιο μέχρι 800Ε.

Η χρηση: spss,office,σερφαρισμα,ταινιες (θα το συνδεει σε τηλεόραση 32'') τραγουδια κτλπ.

Αυστηρα 15''

Αυτα που βρήκα εγω είναι τα εξής:

Lenovo IdeaPad Z500 (i5-3210M/6GB/1TB) (MBYJXUK) | Skroutz.gr

Toshiba Satellite C855-22M (i5-3230M/4GB/500GB) | Skroutz.gr

Dell Inspiron 15R N5521 (i5-3317U/4GB/500GB) | Skroutz.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για τη χρήση που περιγράφεις δεν βλέπω να χρειάζεσαι κάτι καλύτερο από αυτό: LENOVO IDEAPAD P580G 59-358150 15.6'' INTEL DUAL CORE B960 4GB 1TB WINDOWS 8 - -

Πριν λίγες μέρες μάλιστα ήταν στα 290 ευρώ και λογικά θα ξαναπέσει μιας και έχει συμβεί αρκετές φορές. Προσθέτεις και έναν ssd και είσαι τζάμι. Τα υπόλοιπα θα τα κράταγα για νέο λαπτοπ μετά από 3 χρόνια ή για ότι άλλο.

εντιτ: λάθος, δεν θα πέσει αυτό γιατί έχει win 8. Απλά είχα δει το ίδιο με free dos γι αυτό και η διαφορά στην τιμή. Και πάλι μου φαίνεται τιμιότατο πάντως και δεν υπάρχει περίπτωση να ιδρώσει σε αυτά που λες.

Στα άλλα που κοιτάς πληρώνεις μεν το i5 (που τον θεωρώ overkill) αλλά πληρώνεις πολλά και την κάρτα γραφικών που έχουν που με βάση όσα λες τη θεωρώ άχρηστη.

Link to comment
Share on other sites

θα μπορέσει να ανταπεξέλθει η κάρτα γραφικών του lenovo σε full hd ταινία?

Γιατί με το προηγούμενο laptop είχε θέμα στις ταινίες.. (Θα μου πεις παλιότερο μηχάνημα και μικρα χαρακτηριστικά)

[MENTION=320]Artist_[/MENTION] και γω πρώτο αυτο της είπα...

Link to comment
Share on other sites

Άνετα. Έχω netbook με ίδια χαρακτηριστικά (και κατώτερο επεξεργαστή) και στο επιβεβαιώνω. Άλλωστε δεν θα παίξει η κάρτα γραφικών την ταινία αλλά ο επεξεργαστής.

Παίρνεις ένα τέτοιο, κρατάς τα λεφτά και κανονίζεις το μέλλον. Εγώ έτσι το βλέπω.

Αν βάλεις και έναν ssd θα πετάει.

Link to comment
Share on other sites

Mιλησα μαζί της χαχα οι γυναίκες δεν παίζονται... Καλα λεει απο τα 600+ στα 300 θα πεσουμε χαχαχαχα

Πρεπει να της αρεσει κιολας σε εμφανιση.. πφφφ γυναικες...

αντε να βγάλουμε άκρη τωρα. Θα το πάρω και θα το δώσω στο Κοπρίτη να το βάψει :)

ps LENOVO IDEAPAD Z500 59-351733 15.6'' INTEL CORE I5-3210M 6GB 1TB NVIDIA GF GT645M 2GB WINDOWS 8 - - και αυτο μου άρεσε πολυ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.