Jump to content



αρχεια φαινονται σαν συντομευσεις του cmd.exe sto usb


Recommended Posts

Καλησπερασ παιδια τα αρχεια φαινονται σαν συντομευσεις του cmd.exe sto usb οτι και να μεταφερω μεσα σε αυτο ολα ειναι σαν συντομευσεις και οταν τα σβεινω αυτα επενερχονται ......το φλασακι εινια 16gb

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,,,,λοιπον πωσ το εκανα... ξεκηνοντας το πσ παταμε φ8 μετα με γραμμη εντολων βαζουμε το φλασακι στην usb 8υρα και το βρισκουμαι...πχ εμενα εινιαι Ε: πληκτρολογουμαι format E: enter

μετα πληκτρολογουμαι explorer.exe kai pame στο υπολογιστη μου και στο drive ,,,στο φλασακι και κανουμε τσεκ με το smadav93 αυτο και τελος το μονο προγραμα που βρηκε τον ιο ειταν το smatav και κανενα αλλο ...ο ιοσ ειναι κρυφο αρχειο στο φλασ...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Παιδιά, γειά σας και καλώς σας βρήκα.

Αντιμετωπίζω και εγώ το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με το usb μου. Από διάφορα που διάβασα στο νετ, πρόκειται για ιό, συγκεκριμένα τον ονομάζουν shortcut virus. Εμένα εμφανίζονται όλοι οι φάκελοι με την μορφή συντόμευσης, όταν πάω να τους ανοίξω πρώτα μου βγάζει το παράθυρο γραμμής εντολών των windows (την μαύρη οθόνη με το c- που αναβοσβήνει) και μετά μου ανοίγει το αρχείο. Θέση προορισμού της συντόμευσης είναι η cmd.

Εκανα format αλλά δεν βοήθησε, εκεί που καθάρισε, ξανά τα ίδια.

Εχετε να μου προτείνετε κάποιον εύκολο τρόπο να μπορέσω να λύσω αυτό το θέμα? Και με λίγο πιο συγκεκριμένες συμβουλές, δεν παίζω και στα χέρια μου την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.