Jump to content



Σε τι γλώσσα είναι γραμμένο και τι να ζητήσω?


dunkel_Stern

Recommended Posts

Έχω αυτό το προγραμματάκι που μου το έγραψε το IT τμήμα μας, τι χρειάζεται να τους ζητήσω ώστε να μπορώ να κάνω edit στις λειτουργίες του?

σε τι γλώσσα είναι γραμμένο?

Με τα λίγα βαριέμαι να περιμένω κάθε φορα το respond τους στα request μου και λέω κουτσα κουτσα να αρχίσω να βγάζω μονος μου την άκρη

https://www.dropbox.com/s/4ihb1xgzluegwl1/BackUp%202013.07.31.zip

Link to comment
Share on other sites

Microsoft .NET 4.0 είναι. Αλλά στο zip έχεις μόνο το εκτελέσιμο, όχι τον κώδικα. Για να επέμβει κάποιος, χρειάζεσαι ανοικτό τον κώδικα.
Ανοίγει με reflector αλλά είναι πολύ βαθιά τα νερά :p:P:P
Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτό το προγραμματάκι που μου το έγραψε το IT τμήμα μας, τι χρειάζεται να τους ζητήσω ώστε να μπορώ να κάνω edit στις λειτουργίες του?

σε τι γλώσσα είναι γραμμένο?

Με τα λίγα βαριέμαι να περιμένω κάθε φορα το respond τους στα request μου και λέω κουτσα κουτσα να αρχίσω να βγάζω μονος μου την άκρη

https://www.dropbox.com/s/4ihb1xgzluegwl1/BackUp%202013.07.31.zip

Ακόμα ένας πονηρός (;) χρήστης που νομίζει ότι στο ΙΤ φτιάχνουν espressous και μετά κάθονται και τους ..μυρίζουν γι΄ αυτό αργούν τόσο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο απ΄ όλα τα συμπεράσματα αναφέρεσαι;

σε αυτό

Ακόμα ένας πονηρός (;) χρήστης που νομίζει ότι στο ΙΤ φτιάχνουν espressous και μετά κάθονται και τους ..μυρίζουν γι΄ αυτό αργούν τόσο πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που νομίζει ότι χωρίς να ξέρει τι είναι κώδικας, μπορεί αν ασχοληθεί "κούτσα-κούτσα" να το σχεδιάσει, υλοποιήσει, δοκιμάσει και διορθώσει πιο γρήγορα απ΄ αυτούς που πληρώνονται για να κάνουν αυτή τη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που νομίζει ότι χωρίς να ξέρει τι είναι κώδικας, μπορεί αν ασχοληθεί "κούτσα-κούτσα" να το σχεδιάσει, υλοποιήσει, δοκιμάσει και διορθώσει πιο γρήγορα απ΄ αυτούς που πληρώνονται για να κάνουν αυτή τη δουλειά.

Οι αλλαγές που θέλω είναι από μηδαμινές έως τίποτα, και οι ανάγκες του τμήματος είναι on the fly ανάλογος του project.

τα οποια είναι σε επίπεδο του να αλλάξει η σειρά των κελιών η να αντικατασταθούν με κάτι άλλο. πράγμα που θα μπορούσα να μάθω να το κάνω σε 1 ώρα το πολύ. τώρα από που συμπέρανες πως θεωρώ πως το IT τμήμα μας τον πετάει και τον πιάνει.. αυτό δεν καταλαβαίνω

Link to comment
Share on other sites

Αν και η αλήθεια είναι ότι τα περισσότερα IT αν έχουν φτιάξει SOPs(και κάποιος τους λέει,εκτός ΙΤ, να κάνουν κάτι αλλιώς) τότε απλά το ΙΤ "τον πετάει και τον πιάνει" εκεί μάλλον το πάει ο Panick.

Απλά εδώ ο dunkel_Stern ζητάει απλά μία τροποποίηση οπότε good luch with your IT department. :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.