Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


Recommended Posts

στο heaven δεν τα παει και πολυ καλα παντως

εγω βγαζω 55fps στοκ σε 1080p

Βαλε extreme preset και αστο, θα σου παει την ανάλυση 1600χ900. Απόλαυσε την scoraκλα σου! Aμα βγάζω εγω 76+ εσυ πας για 65+ fps

Εγω τα εχω πει παντως....

στο 3d mark με ξεβράκωτο (driver tessellation off) tessellation κάτι θα μπορεί να κάνει, άλλου απλά δεν.... οποτε βγαλτε απο τα scoria της 1000-1200 ποντους απο το gpu score.

ατυχία για την ΑΤΙ που δεν κλεινει το tessellation στα UNIGINE και VALLEY :p

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=478]sebastian[/MENTION]

Βασικα νομιζα οτι ειναι σε 1080ρ και χαρηκα.

Στο extreme 1600x900 χτυπαω 65.8fps στα μαμα.:slap:

Edit

Στο 3dmark 13 μου ριχνει 1000 ποντους και στο 3dmark 11 2000 ποντους!

Ποτε φερνει το Π ρε [MENTION=2962]zpaf[/MENTION]?

Έγινε επεξεργασία από csaris
Link to comment
Share on other sites

Αλλάζω θέμα..το πλαίσιο μας δίνει με 380 την dual-x σωστά??Και γιατί να μην πάρει κάποιςο την matrix..VGA :: ATI Radeon R9 280X Matrix DirectCU II 3GB DDR5 PCI-E Dual DVI Quad DP (Asus) (MATRIX-R9280X-P-3GD5) - Visionstudio.gr

Link to comment
Share on other sites

Η 280X πόσο πάνω είναι απο την 7970 περιπου? Επισης ξερουμε και για την 290Χ?

Αξιζει η αλλαγη?

Το αν αξιζει ή οχι αυτο μονο εσυ το ξερεις!:T:

Η 290Χ θα ειναι οσο πανω ηταν η 780 απο την 680 ~ 35-40%

Link to comment
Share on other sites

Η 280X πόσο πάνω είναι απο την 7970 περιπου? Επισης ξερουμε και για την 290Χ?

Αξιζει η αλλαγη?

VISION STUDIO COMPUTERS - -

όπως θα δεις δεν αξίζει να πας σε 7970 τουλάχιστον από Ελλάδα...Είναι πιο ακριβές και από τις 280χ και ελαφρώς χειρότερες σε επιδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε extreme preset και αστο, θα σου παει την ανάλυση 1600χ900. Απόλαυσε την scoraκλα σου! Aμα βγάζω εγω 76+ εσυ πας για 65+ fps

Εγω τα εχω πει παντως....

στο 3d mark με ξεβράκωτο (driver tessellation off) tessellation κάτι θα μπορεί να κάνει, άλλου απλά δεν.... οποτε βγαλτε απο τα scoria της 1000-1200 ποντους απο το gpu score.

ατυχία για την ΑΤΙ που δεν κλεινει το tessellation στα UNIGINE και VALLEY :p

[MENTION=478]sebastian[/MENTION]

Βασικα νομιζα οτι ειναι σε 1080ρ και χαρηκα.

Στο extreme 1600x900 χτυπαω 65.8fps στα μαμα.:slap:

Edit

Στο 3dmark 13 μου ριχνει 1000 ποντους και στο 3dmark 11 2000 ποντους!

Ποτε φερνει το Π ρε [MENTION=2962]zpaf[/MENTION]?

πισω και σας εφαγα κουτσαδια!:hehe:

Kappaalphataualphagammarhoalphaphi3AE0-9.png

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Αλλάζω θέμα..το πλαίσιο μας δίνει με 380 την dual-x σωστά??Και γιατί να μην πάρει κάποιςο την matrix..VGA :: ATI Radeon R9 280X Matrix DirectCU II 3GB DDR5 PCI-E Dual DVI Quad DP (Asus) (MATRIX-R9280X-P-3GD5) - Visionstudio.gr

Οι τιμές αυτές είναι ότι να'ναι. Πάνω από 340 αμφιβάλω άμα θα υπάρχει r9 280x όταν σταθεροποιηθούν οι τιμές. Από 300-340 θα παίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Άμα βιάζεσαι τις παίρνεις από έξω και τελειώνει η ιστορία. Στη γερμανία βγαίνει π.χ. η Windforce 3x OC 273 με ελληνικό ΦΠΑ (23%) βάλε και 30 μεταφορικά 303 και άσε τους δικούς μας που θα θέλουν 360 για την ίδια κάρτα να πα να κρεμαστούν.

Link to comment
Share on other sites

πισω και σας εφαγα κουτσαδια!:hehe:

Kappaalphataualphagammarhoalphaphi3AE0-9.png

Σου ειπα βαλε PRESET -> EXTREME και μην πειράξεις κατι αλλο. Δεν αλλαζει το αποτελεσμα απο αυτο που εχεις βγαλει γιατι το εχω δοκιμασει, απλα να εισαι πιο valid :p

Link to comment
Share on other sites

Να πω το εξης οτι out of the box Unigine Valley σε 1080p+x8AA results:

- Νvidia 680gtx 43 fps

- AMD 7970 40 fps

παρατηρούμε η διαφορά άνοιξε στις νέες κάρτες γραφικών υπέρ της Nvidia. Με βάση το screen από το Unigine 4,0 (απο το cheaphell) και απο μενα αλλα και απο τον [MENTION=28627]kyr[/MENTION] στο οποίο είδαμε 20+% μεταξύ της GTX TITAN και της R9 290X αλλά και ενα 10% μεταξύ της R290X και 780GTX υπερ της 780gtx.

Τα νουμερα που εχω δωσει θα ειναι αυτα, σε games θα ειναι μια 780gtx overall και σε καποια games (amd) θα περνάει και τον Τιτανα. Αυτη ειναι η πραγματικότητα....το 10% πανω απο τον Τιτανα που διατυμπανίζει το Cheaphell δεν υπαρχει πουθενα....

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Εγω τα εχω πει παντως....

στο 3d mark με ξεβράκωτο (driver tessellation off) tessellation κάτι θα μπορεί να κάνει, άλλου απλά δεν.... οποτε βγαλτε απο τα scoria της 1000-1200 ποντους απο το gpu score.

Το ξυλο που ετρωγε η 680 απο την 7970 στο 13 θα το τρωει και η 780/τιταν απο την 290Χ.

Bus Width Rulez. :victory:

Link to comment
Share on other sites

όταν πήγα να πάρω την 7970 είχε 360 ευρώ η reference η 680 είχε 500 ευρώ μια υλοποιηση τις gigabyte πιστεύω καλά ήταν τρελο vfm.....

τώρα εάν περιμένεις λίγο καιρό και παρεις φτηνα 290x με 550 είναι super douper.

αλλα και που θα πέσει και άλλο και η 780 είναι party επιδόσεων :D

Έγινε επεξεργασία από AstraLgr
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.