Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


Recommended Posts

εν αναμονή της 280x είπα να τρέξω μερικά bench με την 5870 :tomato: /////// edit επίσης τώρα είδα ότι μπέρδεψα τα tabs, δεν πάω καλά τις τελευταίες μέρες

920 @ 4

5870 @ stock

attachment.php?attachmentid=59650&stc=1&d=1386504637

post-14318-1416077959,7044_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακουστε και πειτε μου. Ειμαι στο τσακ να βαλω αγγελια. Οπως ξερετε ειχα την 290 απλη με την AC Accelero Xtreme 3. Ολα καλα θερμοκρασιες, θορυβο κτλ. Σημερα παω να αναψω το pc μπαινει win, και μετα μαυρη οθονη και η οθονη ηταν σαν καποιος να εβαζε το βυσμα και να το εβγαζε. Το pc λειτουργουσε κανονικα, καθως πατησα το power και εκανε shutdown κανονικα μετα απο 5 δευτερολεπτα. Λεω ωραια παει η καρτα... Δοκιμαζω, με αλλο hdmi τα ιδια. Δοκιμαζω αλλη θυρα στη μητρικη τα ιδια. Ωραια λεω κατσε να την κανω default για να την γυρισω πισω. Την βαζω πανω με μαμα ψυκτρα και δουλευει κανονικα. Απλα ο θορυβος και οι θερμοκρασιες οπως καταλαβαινετε ειναι πολυ ανεβασμενες. Εγω δεν αντεχω με θορυβο... Οπως εχετε καταλαβει εχω ξενερωσει. Δεν γουσταρω να καθομαι παλι να φτιαχνω απο την αρχη την accelero. Μαλλον την βαζω αγγελια και θα παω σε μια 780 απλη να τελειωνω που ουτε θορυβους θα εχω ουτε τπτ. Αλλωστε σε καποιο καιρο θα την εδινα την καρτα... Απλα με αναγκαζουν να το κανω αμεσα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβως. Δεν ξερω ποιο ηταν το προβλημα. Το περιεργο ειναι οτι δουλεψε για 20 μερες πριν γινει αυτο. Και χτες που το αναψα λειτουργουσε κανονικα! Ημουν που ημουν επιφυλακτικος με την AMD τωρα με αυτο χλωμο να ξαναπαω σε μη-nvidia καρτα συντομα... Την βαζω αγγελια...

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι windows θεμα. Δοκιμασα να κανω install τα windows και μου εκανε το ιδιο προγραμμα μολις πηγε να μπει στο setup. Δηλαδη οταν επρεπε να απεικονισει γραφικα η εικονα γιοκ. Bios κτλ δουλευε παντα...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον τα χριστουγεννα θα κανω την αναβαθμισουλα.

Θα παρω λιγη μνημη για να παω στα 6 γιγα συνολο και μια καρτα.

Πιστευετε οτι τα αξιζει τα 100Ε παραπανω η 280Χ εναντι της 270Χ?

Ειδικα στο συστημα μου...

oc θα γινει ενα ελαφρυ...

Link to comment
Share on other sites

Για μένα ΝΑΙ. Αν παίζεις σε HD και παίζεις βαριά παιχνίδια, θεωρώ πως αξίζει η διαφορά. Δεν θα είναι δλδ μόνο το ότι θα μπορείς να βάλεις κι ένα φίλτρο παραπάνω. Όσο για bottleneck μη φοβάσαι.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα ΝΑΙ. Αν παίζεις σε HD και παίζεις βαριά παιχνίδια, θεωρώ πως αξίζει η διαφορά. Δεν θα είναι δλδ μόνο το ότι θα μπορείς να βάλεις κι ένα φίλτρο παραπάνω. Όσο για bottleneck μη φοβάσαι.

Κατσε να δουμε αν βγαινουν τα λεφτα :p

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω δοκιμασει ολα αυτα...

Εαν δεν σου κανει κοπο μπες στο αναλογο Thread στο overclock.net εχει αναφορα και απο αλλους σε σχεση με την 290/290Χ που εχουν το ιδιο θεμα εαν δεν βαριεσαι ριξε καμια αναγνωση εκει μηπως και υπαρχει λυση

Για τσεκαρε εδω μηπως βγαλεις ακρη

http://www.overclock.net/t/1441349/290-290x-black-screen-poll

Έγινε επεξεργασία από azazil1190
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.