Jump to content



Ram Upgrade P55


gramacar

Recommended Posts

Θέλω να αναβαθμίσω τη μνήμη μου και να πάω σε μνήμες 2400 από τα 1600 που είμαι σήμερα. Το motherboard βεβαια φτάνει μέχρι τα 2133 αλλά και για λόγους διατήρησης στο μέλλον θα ήθελα κάτι καλό. Εχω το Asus P7P55D-E Pro με cpu i7-860. Εχω καταλήξει σε 2 υποψήφιους. Τί λέτε?

G.SKILL F3-2400C10D-8GTX 8GB (2X4GB) DDR3 PC3-19200 2400MHZ TRIDENTX DUAL CHANNEL KIT - RAM - σε CAS10 ή

KINGSTON KHX24C11T3K2/8X 8GB (2X4GB) DDR3 2400MHZ XMP BEAST SERIES DUAL CHANNEL KIT - RAM - σε cas11

Aν υπάρχει και κάποια άλλη πρόταση ευχαριστως να τη δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Τρίχες λοιπόν από πλευρας επιδόσεων. Εμπορικός λοιπόν ο σκοπός υπαρξης των μνημών υψηλών συχνοτήτων? Άρα μόνο αν ήθελα να κανω overclocking μέσω fsb θα μου χρησιμευαν για να μπορούν να ανέβουν μαζί με την cpu ή κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Τον εαυτό σου να κεράσεις που είχες την φαεινή να ρωτήσεις. Αν δεν στο έλεγα εγώ θα ήταν κάποιος άλλος. Πολλοί δεν το κάνουν και μετά αναρωτιούνται "μα γιατί δεν βλέπω διαφορές" και χτυπάν το κεφάλι τους.

Link to comment
Share on other sites

Τον εαυτό σου να κεράσεις που είχες την φαεινή να ρωτήσεις. Αν δεν στο έλεγα εγώ θα ήταν κάποιος άλλος. Πολλοί δεν το κάνουν και μετά αναρωτιούνται "μα γιατί δεν βλέπω διαφορές" και χτυπάν το κεφάλι τους.

thanks anyway :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις διάβασα αυτό

Experiment: Can Adding RAM Improve Your SSD's Endurance? - Can You Get More Speed From Your SSD By Adding RAM?

Και άρχισαν να μου μπαίνουν σκέψεις για αναβάθμιση στα 16Gb από 8 που είμαι τώρα. Θα δω τίποτα τελικά

ή να κάτσω στα αυγά μου?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.