Jump to content



Περιεργο μηνυμα...


DjAzDeck

Recommended Posts

Καλησπερα

Σημερα ωρα Ελλαδος 3.10 ελαβα ενα μηνυμα στο κινητο μου απο εναν αριθμο +447781470659 που δεν ειναι ελληνικος σαν να καταλαβα.ΤΟ μηνυμα ελεγε ακριβος " Κωδικος ασφαλειας λογαριασμου Microsoft: και εναν 4 ψηφιο κωδικο. ΤΟ μηνυμα μου εσταλει 2 φορες απο τον ιδιο αριθμο με 2 διαφορετικους κωδικους.Μηπως εχετε ιδεα τι ειναι γιατι εγω σπαω το κεφαλι μου και δεν μπορω να καταλαβω που εχω δωσει τον αριθμο μου στη Microsoft και ποτε !

Συγνωμη αν ειμαι σε λαθος Section.

Link to comment
Share on other sites

είναι ψάρεμα ζωντανών αριθμών, άμα απαντήσεις, ο αριθμός σου θα καταχωρηθεί σε μια βάση για spam και θα πωλείται διεθνώς.

αυτό το μήνυμα το στέλνουν σε όλους τους αριθμούς με την σειρά, και χτίζουν βάση δεδομένων

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Keep receiving a Microsoft account password reset code from - Microsoft Community

Πριν κάνεις κάτι, διάβασε το παραπάνω, και ψάξε λίγο, googlare, θα βρεις και άλλους που ρωτάνε το ίδιο με εσένα.

Τέλος,

"It is also possible that someone else is trying to gain access to your account. It’s a good idea to add as much security information as you can to help make your account more secure. If you forget your password, or if someone else tries to take over your account, you can use this information to recover your account. You can manage your security information in your Account Overview page under Account Security. I also recommend that you change your Microsoft account password regularly and by using a strong password. For more information about creating a strong passwords, see Tips for creating strong passwords and passphrases."

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.