Jump to content



New laptop Γνώμες!


Nemesis89

Recommended Posts

Μεταξύ Αυτών

Msystems.gr - Προϊόντα - Dell Inspiron 17R (5721) - i5-3337U - FHD - Silver 17``

Msystems.gr - Προϊόντα - Dell Inspiron 14z (5423) Ultrabook - i7-3537U 128GB SSD Ultrabook 14``

Msystems.gr - Προϊόντα - Dell Inspiron 14z (5423) Ultrabook - i5-3337U 128GB SSD Ultrabook 14``

Ποιο πιστεύεται ότι είναι καλύτερο?

Σε αυτά τα λεφτά έχετε καμιά άλλη γνώμη? σαν μάρκα εμπιστεύομαι DELL.. για αυτό ψάχνω μόνο εκεί.

Το pc το θέλω για Internet, προγράμματα της δουλειάς (Μεσαίας απαιτητικότητας) και να παίζει κ κανένα παιχνίδι αλλά όχι αναγκαστικά.

Προοπτική να δουλείει κομπλέ και χωρίς κολλήματα για καμιά 4-5χρόνια

Link to comment
Share on other sites

ο Trexx εχει δικιο -

παρε το 17αρι για ιντερνετ/παιχνιδια αλλα παρε ΚΑΙ το 14 αρι γι αυτο που ειναι...ΦΟΡΗΤΟ!

το 17ρι θα ειναι σαν να μεταφερεις τουβλα και στο 14ρι θα κολλας τα μουτρα σου στην οθονη για τα παιχνιδια που δεν θα παιζει..

αποφασισε....

Link to comment
Share on other sites

Eχω το 17αρι 5721 με ι7 και 1920χ1080p οθονη.Το link δεν λειτουργει πλεον

Εχουμε και λεμε

Φορητοτητα:

Το μεταφερω καθημερινα απο την δουλεια στο σπιτι και πισω 2 φορες την μερα.

Το laptop το χρησιμοποιω σαν desktop στον χωρο εργασιας οποτε,το μεταφερω παντα γυμνο -δηλαδη χωρις μπαταρια που δεν την χρησιμοποιω ποτε- και χωρις τον φορτιστη που ειναι μονιμα στον χωρο εργασιας .Στον χωρο εργασιας δεν το αφηνω ποτε παντα το παιρνω μαζι μου.

Χωρις μπαταρια και χωρις φορτιστη με την σουπερ καταπληκτικη παναλαφρη και μουρατη θηκούλα :sarcastic: που του πηρα απο amazon ειναι πραγματικα παναλαφρο,δεν με ενοχλει καθολου ακομη και αν το κρεμασω στον ωμο μου ωρες.

Αλλα, αν του χωσω πανω μπαταρια φορτιστη ποντικι, κτλ πραγματικα βαραινει πολυ, ακομη και εγω που ειμαι γομαρι καταλαβαινω αμεσως την διαφορα.

Οθονη.

Η οθονη ειναι καθαρα θεμα συνηθειας, στην αρχη μου φαινοτανε παρα πολυ μικρη τωρα την συνηθισα καπως αλλα και παλι κατ εμε the bigger the better.

Ποιοτητα οθονης:

H οθονη πραγματικα απο την μαμα ειναι για τα πανηγυρια.Ειναι ολα μπλε, μειωσα το blue hue μεσα απο το utility των windows, την βελτιωσα κατα 70% αλλα και παλι κατι ελειπε.

Αλλα για ολα τα προβληματα υπαρχει λυση.Επεσε στα χερια μου ενα spyder4pro.Την καλιμπραρισα και τωρα πραγματικα σε χρωματκη αποδοση ειναι καλη 95% αλλα οχι αριστη.Για να γινει αριστη χρειαζεται μικρορυθμιση(fine tunning) που δινει μονο το spyder4pro elite που ειναι καθ οδον. :happy2:.

Αποδοση γενικα και σε παιχνιδια

Ειχα δοκιμασει pes2013 οταν το ειχα παρει και το ετρεχε σε 1920x1080 max quality νερακι.

Αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.