Jump to content



ASUS SABERTOOTH 990FX R2.0 BIOS


Picard

Recommended Posts

τιποτα ακυρο,δεν ειχα ρυθμισει τις τασεις,η amd δεν εχει ορισει τις τασεις ακομη και στην αρχικη συχνοτητα επειδη ειναι ξεκλειδωτοι,γι αυτο οποτε εμπαινα στα windows κολλουσε και ηθελε reset, με προβληματιζει η θερμοκρασια,σε μια φαση χτυπησε τους 50 βαθμους χωρις να το στρεσαρω ιδιαιτερα......

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το ενδιαφερον σας,αμα μπλεξεις με τα pc δε ξεμπλεκεις ευκολα,λοιπον το συστημα μου αποτελειται απο:

κουτι ZALMAN Z9-U3

CORSAIR HX650W MODULAR POWER SUPPLY

ASUS SABERTOOTH 990FX R2.0

AMD FX-6350 3.9GHZ 6-CORE BOX

GEIL GEL316GB1866C9DC 16GB (2X8GB) DDR3 PC3-14900 1866MHZ EVO LEGGERA DUAL CHANNEL KIT

OCZ VTX4-25SAT3-128G VERTEX 4 2.5'' SSD 128GB SATA III

WD caviar black 500gb sata 3

ASUS GTX650TIB-DC2OC-2GD5 2GB GDDR5 PCI-E RETAIL

ψυκτρα την NOCTUA NH-C12P SE14

στο κουτι εχω ενα fan μπροστα ενα κατω που βαζουν αερα και ενα πισω-ενα πανω που βγαζουν αερα απο το κουτι

Εχω το τελευταιο bios 1903, τον επεξεργαστη τον εχω στα 4,2ghz........τo vcore το χω λοκαρει στο 1.428v.......η θερμοκρασια cpu αυτη τη στιγμη ειναι στους 40 βαθμους,η θερμοκρασια της μητρικης ειναι στους 33 βαθμους, το vcore1 στους 43 βαθμους και του vcore2 στους 38 βαθμους.

Στο bios τα βαλα ολα στο manual, η μνημη παρολο που ειναι στα 1866 την εβαλα να αρχιζει απο τα 1333,το cpu ratio το χω στο 20 και το bus το βαλα στο 200,το turbo core το απενεργοποιησα,το HT link και το ΝΒ τα αρχισα και τα δυο απο τα 2200.....................το κλοκαρα λιγο με το bus το ανεβασα στο 210 ανεβηκαν ολα.....μεχρι στιγμη ειμαι σταθερος σε αυτη την τιμη της τασης,μηπως πρεπει να πειραξω και την ταση NB/cpu στο κλοκαρισμα η δε χρειαζεται????

θα προσπαθησω να κανω ενα print screen στο bios και να τα ανεβασω σε λιγο.....

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το vcore στα 1,375 και δες. και τις μνημες πηγαινετες στα 1866 αλλα λογο που εχεις κλοκαρει στο 210 θα ειναι αλλο λιγο ανεβασμενες αλλα δεν πηραζει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.