Jump to content



Βοηθεια στη αγορα εξαρτηματων για νεο desktop...


SLN

Recommended Posts

Καλα καλα μη φωναζεις ρε Αντωνη (καλο χειμωνα κιολας, ξεχασαμε φετος να ευχηθουμε)

Τα παιξε ο φουρνος της κουζινας μου και καμια γνωμη για νεα. Οχι εντοιχισμενο κλπ κλπ.

Κατα προτιμηση σε κεραμικο και απολυτο ταβανι τα 500ρικο. Εκτος αν τυχον παιζει κανα τρελλο ξεπουλημα απο τον εκαστοτε που κλεινει και πουλαει κουζινες απο 1300---> 600 δεν θα γουσταρα να ξεφυγω σε τιμη.

Αν εχει κανεις εμπειρια απο καμμια indesit/zanussi/daewoo κλπ που βλεπω να παιζουνε σε αυτες τις τιμες θα ηταν χρησιμο.

Προφανως γερμανικες εταιριες miele/bosch κλπ φιρμες κοβωνται απο τα αποδυτηρια και λογω τιμης και λογω... ιδεολογιας.

Bonus question : Αυτα τα Α, Α+, Α-10%, Α-20% εχουνε καποιο "πατημα"???

Δηλαδη ξερει κανεις αν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα ή απλα ειναι μαρκετινγκ τρικ και ουσιαστικα η διαφορα ειναι 3-4 ευρω το χρονο* στο ρευμα...

*Για μια φορα την μερα μαγειρεμα μιλαμε, δεν μιλαμε για οικογενεια με 18 παιδια και 3 μαστερ σεφ.

Link to comment
Share on other sites

Bonus question : Αυτα τα Α, Α+, Α-10%, Α-20% εχουνε καποιο "πατημα"???

Δηλαδη ξερει κανεις αν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα ή απλα ειναι μαρκετινγκ τρικ και ουσιαστικα η διαφορα ειναι 3-4 ευρω το χρονο* στο ρευμα...

*Για μια φορα την μερα μαγειρεμα μιλαμε, δεν μιλαμε για οικογενεια με 18 παιδια και 3 μαστερ σεφ.

Για τη συχνότητα που ζητάς το κέρδος θα είναι όντως μικρό. Και μπορείς να καταφέρεις καλύτερο αποτέλεσμα αν προσέχεις να σβήνεις το ματι ή το φούρνο ~10 λεπτά πριν απο το τελος του μαγειρέματος ή φροντίζεις το μεγεθος του σκεύους στο σωστής διαστασης ματι.

Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω / είναι και θέματα ''περί ορέξεως''

Link to comment
Share on other sites

Indesit με κεραμικές εστίες γύρω στα 300,δεν θυμάμαι καλά,αγοράσανε οι δικοί μου το Μαιο για το χωριο.Τον Αύγουστο που ανέβηκα η καινούρια κουζίνα έδειχνε ότι ήταν 10 χρονών τουλάχιστον.H μάνα μου τα προσέχει αυτά και δεν είναι ότι έψηνε και 24/7.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=805]ThorLite[/MENTION] Thanks την εβλεπα κι εγω... ειναι απο τις πρωτες στο skroutz. Θα φαει πορτα.

Βρες γκομενα και γινε σωγαμπρος = win

Sent from my Galaxy S4, using Tapatalk...

Εχω... μου γκρινιαζει οτι ο φουρνος μου δεν δουλευει! :p

*Δεν ειπες "βρες γκομενα με κουζινα" :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.