Jump to content



"Σχέδια" για κουτί ...


rs3

Recommended Posts

Εδώ και καιρό σκέφτομαι να φτιάξω ένα κουτί μάλλον απο αλουμίνιο (οχι πύργο κάτι σε "ξαπλωτό" το βλέπω ) και θα ήθελα σχέδια για διαστάσεις πχ μητρικής, πίσω πάνελ, οπές ανεμηστήρων και όλα τα άλλα parts που μπορώ να βρώ?

(ακόμα καλύτερα αν μπορώ να εκτυπώσω και κάτι για χρήσει σαν πατρόν )...:whistling

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό σκέφτομαι να φτιάξω ένα κουτί μάλλον απο αλουμίνιο (οχι πύργο κάτι σε "ξαπλωτό" το βλέπω ) και θα ήθελα σχέδια για διαστάσεις πχ μητρικής, πίσω πάνελ, οπές ανεμηστήρων και όλα τα άλλα parts που μπορώ να βρώ?

(ακόμα καλύτερα αν μπορώ να εκτυπώσω και κάτι για χρήσει σαν πατρόν )...:whistling

κατι ετοιμο δυσκολα να βρεις αυτο που μπορεις να βρεις σιγουρα ειναι για τις τρυπες για τη μητρικη ολα τα αλλα τα φτιαχνεις εσυ αναλογα με τις αναγκες σου δοκιμασε να παιξεις με το google sketchup βρες τις διαστασεις τις τις τρυπες τις μητρικης παρε απο aquatuning τα template για τις τρυπες για ανεμηστηρες (τα εχει στα ψυγεια )και ξεκινα να σχεδιαζεις βασει τις δικες σου αναγκες

εγω το εκανα και εδωσα τα σχεδια και μου τα κοψαν σε plexi glass παρε μια ιδεα http://imageshack.us/a/img259/52/img20130323212507.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... θα το παλέψω λοιπόν (ωραίο το κουτάκι σου...:T:)

Θα κοιταξω αν εχω κρατημενα τις διαστασεις για τις τρυπες της μητρικης σε χιλιοστα γιατι τα περισοτερα σχεδια που εβρισκα τοτε ειναι σε ιντσες

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.