Jump to content



Βοήεθεια για σύνδεση logitech k810 με PC


Aoratos77

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα την βοήθεια σας σε ένα θέμα που με έχει παιδέψει πολύ και δεν μπορώ να βρω λύση!!

Είμαι κάτοχος ενός Logitech k810 πληκτρολογίου του οποίου η χρήση προορίζεται για ένα home cinema που διαθέτω.

Προχώρησα επίσης στην αγορά του παρακάτω Bluetooth USB adaptor για να συνδέσω το πληκτρολόγιο στον υπολογιστή μου. HAMA 49236 BLUETOOTH USB ADAPTER - BLUETOOTH -

Το πρόβλημα μου είναι πως δεν μπορώ να κάνω την σύνδεση με τίποτα.

Το πληκτρολόγιο λειτουργεί κανονικά (το έχω συνδέσει με το ipad και λειτουργεί μια χαρά), επίσης το στικάκι λειτουργεί μια χαρά (συνέδεσα το κινητό μου με τον υπολογιστή) αλλά το πληκτρολόγιο με τίποτα.

Στον υπολογιστή έχω Windows 7, κατά την διάρκεια της διαδικασίας, πηγαίνω add new device και δεν το βλέπει το πληκτρολόγιο, ενώ αν πατήσω δεξί κλικ στο εικονίδιο του Bluetooth που βρίσκεται στο system tray εμφανίζεται κανονικά το πληκτρολόγιο αλλά δεν μπορώ να το κάνω pair με τίποτα.

Υπάρχει περίπτωση να μην είναι συμβατό το πληκτρολόγιο με το συγκεκριμένο στικάκι?

Τι άλλο μπορώ να δοκιμάσω?

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά τα έχω κάνει. Εκεί είναι το πρόβλημα ότι πατώντας add a device δεν βλέπει το πληκτρολόγιο.

Μόνο αν πάω όπως είπα και παραπάνω στο εικονίδιο του bluetooth στο system tray και το ενεργοποιήσω τότε το βλέπει αλλά δεν μπορεί να κάνει pair

Link to comment
Share on other sites

Είναι συνδεδεμένο με ένα ipad που έχω

Το θέμα είναι πως έχει 3 διαφορετικά "κανάλια" και μπορεί να συνδεθεί με 3 διαφορετικές συσκευές

Χρησιμοποιώντας το F1, F2 και F3

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.