Jump to content



Βλέπετε anime;


Legend1416003172

Recommended Posts

Απλά αναρωτιώμουν... :)

Οι περισσότεροι φαντάζομαι πως θα τα ξέρετε ως "manga" κάτι που είναι λανθασμένο (manga είναι τα ιαπωνικά κόμιξ), ή απλά δεν θα τα ξέρετε καθόλου. Λοιπόν;

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 315
  • Created
  • Last Reply

Πιθανότατα είσαι από τους λίγους που το λένε αυτό! Το hellsing θα είχε πολύ μεγαλύτερη επιτυχία αν εξηγούσαν κάποια πράγματα παραπάνω (πχ για τα seals). Σε αυτό το anime, όπως και σε πολλά άλλα αν δεν διαβάσεις το manga δεν καταλαβαίνεις τι γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μου λες ότι δεν είδες μέχρι το τέλος ένα από τα καλύτερα anime όλων των εποχών; :whip: Κανονικά δεν θα έπρεπε να το κρίνεις καθόλου...

@ Hero: Έχεις δει κάποιες από αυτές που έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Legend

@ Hero: Έχεις δει κάποιες από αυτές που έχεις;

Περίπου τις μισές.

Naruto (incomplete)

Full Metal Alchemist (incomplete)

One Piece (incomplete)

NGE

Final Fantasy Unlimited

Hikaru no go

Chobits

Wolf's Rain

Star Ocean EX

Ghost in the shell: movie

Hellsing

Κι αυτόν τον καιρό βλέπω rurouni kenshin.

Link to comment
Share on other sites

Ααααχ το rurouni kenshin... :inlove: Τι μου θύμησες...

Για μένα (και για πολλούς άλλους βέβαια) ένα από τα καλύτερα anime, τουλάχιστον μέχρι τη μέση γιατί από εκεί και πέρα ψιλομαμιέται... :p Μέχρι ποιο επεισόδιο του Naruto έχεις; Εγώ μέχρι το 96. :)

@Makis: Anime μπορείς ναβρεις παντού από το Bit torrent, μέχρι το irc.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Makis Hourdakis

Fianl Fantasy unlimited; Έχει καμιά σχέση με το παιχνίδι; Και αν ναί που το βρίσκουμε;

Δεν έχει σχέση με κάποια από τις ιστορίες των παιχνιδιών FF αλλά έχει το στυλ τους. Προσωπικά το θεωρώ μέτριο (FF fan κι εγώ) με πρόχειρο σενάριο.

Αν έχεις κάποιο πρόγραμμα για torrents, μπορώ να σου στείλω το torrent για να το κατεβάσεις ή αν είναι να στο γράψω σε CD/DVD (3,6GB)

Αρχική απάντηση από Legend

Μέχρι ποιο επεισόδιο του Naruto έχεις; Εγώ μέχρι το 96. :)

102 από ANBU και περιμένω να βγει το 103 από ANBU πάλι. Απόψε βγαίνει και θα το κατεβάσω.

Αν σ'αρέσει το naruto, τότε θα σ'αρέσει και το FMA. Δεν είναι τόσο μεγάλο όσο το πρώτο αλλά έχει καυτή δράση, τρελό χιούμορ και μπόλικη αγωνία. Την Τετάρτη νομίζω θα βγει το τελευταίο επισόδειο της σειράς.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορώ να περιμένω κάθε εβδομάδα το καινούργιο επεισόδιο άρα ξεχνάω το naruto για 2 - 3 μήνες και τα βλέπω μετά μαζεμένα! Εκτός από το bit torrent υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να τα κατεβάσω; Κατά προτίμηση ftp, http ή irc λόγω πανεπιστημίου :rolleyes: !

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Legend

Δυστυχώς δεν μπορώ να περιμένω κάθε εβδομάδα το καινούργιο επεισόδιο άρα ξεχνάω το naruto για 2 - 3 μήνες και τα βλέπω μετά μαζεμένα! Εκτός από το bit torrent υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να τα κατεβάσω; Κατά προτίμηση ftp, http ή irc λόγω πανεπιστημίου :rolleyes: !

ftp δεν γνωρίζω.

http υπάρχει ένα site αλλά δεν τα έχει όλα. Τελευταία φορά που πήγα να κατεβάσω από εκεί, είχε μόνο ένα επεισόδιο οπότε γιοκ.

irc πάλι δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Σιγα ρε Legent δεν ειναιτόσο αγνωστα τα anime στην Ελλαδα. Δυστιχώς προς το παρών εχω δει μόνο ταινιες καθως η σειρες δεν βρίσκονται εκτος ιντερνετ.

Η καλύτερη μου ειναι το ΑΚΙRA το οποίο θεωρώ μια απο τις 10 καλυτερες ταινίες που εχω δει και σιγουρα το καλύτερο ANIME movie.

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι πως είναι και γνωστά...:p Λίγα άτομα ξέρουν τι πραγματικά είναι και οι περισσότεροι δεν ξέρουν τις διαφορές μεταξύ anime manga και hentai!

To Akira δεν ξέρω αν είναι το καλύτερο σίγουρο όμως είναι πρωτοπόρο. Προσωπικά δεν μου πολυάρεσε, σε όλη τη διάρκεια του είχα μια τάση για εμετό ειδικά στο τέλος! :sick:

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα Ιαπωνικά δεν τα συμπάθησα ποτέ. ΑΣΧΗΜΑ όσο και βίαια....

MΠΛΙΑΑΑΑΑΧ:crazy: :crazy:

SMURFS RUUUUUUUUULES:clap: :clap: :clap:

ΓΙα να μην σας πάω πιο πίσω....στα χρόνια.

billywink1lg.jpg

:worship: :worship: :worship: :worship:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips

Αυτά τα Ιαπωνικά δεν τα συμπάθησα ποτέ. ΑΣΧΗΜΑ όσο και βίαια....

MΠΛΙΑΑΑΑΑΧ:crazy: :crazy:

SMURFS RUUUUUUUUULES:clap: :clap: :clap:

ΓΙα να μην σας πάω πιο πίσω....στα χρόνια.

billywink1lg.jpg

:worship: :worship: :worship: :worship:

Τι είδες που σου έκανε τόσο άσχημη εντύπωση; Τα ιαπωνικά συνήθως δεν είναι άσχημα. Υπάρχουν πολλά βίαια βέβαια, αλλά μπορείς να επιλέξεις τι θα δεις.

@ BanOr: Το πρώτο μου nick σε forum ήταν το Legendary_SJJ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.