Jump to content



Στατικός ηλεκτρισμός ή κάτι άλλο?


policymaker

Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω για κάτι πολύ παράξενο. Όταν κάθομαι μπροστά στον Η/Υ για πολύ ώρα, από κάποιο σημείο και μετά, για τις πρώτες 2-3 φορές που "κουνηθώ" μπρος πίσω στη θέση μου(για να καθίσω καλύτερα ας πούμε) ακούγεται ένα τσαφ σαν στατικός ηλεκτρισμός είτε από την οθόνη, είτε από τα ηχεία. Πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω απο που. Έχω κλείσει την οθόνη και τα ηχεία και πάλι ακούγεται. Δεν είναι ούτε ενοχλητικό, ούτε σοβαρό, απλά μου κάνει εντύπωση γιατί παρατηρώ κάτι τέτοιο πρώτη φορά σε τέτοια εξαρτήματα, και είναι καινούργια τα πήρα την άνοιξη, οπότε φοβάμαι μήπως χαλάνε σιγά σιγά. Δεν είναι ότι φοράω κάτι περίεργο μάλλινο και τους κάνω βλακείες... μιλάμε για απόσταση μισού μέτρου από την οθόνη και τα ηχεία. Αν μπορεί κανείς να μη καθησυχάσει ή να με προειδοποιήσει, θα μουν υπόχρεος.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.