Jump to content



Eρχεται η GEFORCE GTX 780 Ti (η απαντηση της Nvidia στην ΑMD R9 290x)


Vasot

Recommended Posts

  • Replies 1,1k
  • Created
  • Last Reply

Ρε παιδια η εκδοση της Gigabyte ειναι 100 ευρω φτηνοτερη στην Ελλαδα απο το You και χρονισμενη ελαφρως ψηλοτερα και με δωρο ποντικι.(700 εχει Ελλαδα και στην EVGA εχει 750 +μεταφορικα).

Γιατι να το παρουμε απεξω?

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικα ειναι η ιδια καρτα με διαφορετικο Cooler. Και απο οτι βλεπω της Gigabyte ειναι ελαφρως χρονισμενη ψηλοτερα. Αρα δεν καταλαβαινω την τιμη της EVGA και απο το site της μαλιστα, απευθειας.

Οπως αναφερθηκε και πιο πανω η Reference παιζει το ιδιο με τις Custom με απλο Bios. Πως δικαιολογειται η πολυ ακριβη τιμη της EVGA?

Link to comment
Share on other sites

Aυτη ειναι η ''καλη''

EVGA | Articles | EVGA GeForce GTX 780 Ti Classified K|NGP|N Edition και σιγουρα θα παιζει καπου 1000-1200 ευρω!

Σωστα, γιατι ως γνωστο, fps και 100ευρω. Τραγικα πραματα.

Εκτος αν παιζει 40fps πανω, τοτε παω πασο.

Link to comment
Share on other sites

Aυτη ειναι η ''καλη''

EVGA | Articles | EVGA GeForce GTX 780 Ti Classified K|NGP|N Edition και σιγουρα θα παιζει καπου 1000-1200 ευρω!

Στο oc.UK την εχει 730 λιρονια στο pre-order παντως. Κατι λιγοτερο απο 900.

Link to comment
Share on other sites

Στο oc.UK την εχει 730 λιρονια στο pre-order παντως. Κατι λιγοτερο απο 900.

EVGA GeForce GTX 780Ti Dual Classified "KINGPIN Edition" 3072MB GDDR5 PCI-Express Graphics Card (03G-P4-3888-KR) [03G-P4-3888-KR] O ΝΑΙΙΙ!!! Σε ευρω ειναι 884

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα και εγω να μαθω ποσες μερες κανει να ερθει απο evga

ειμαι αναμεσα σε αυτες τις δυο

EVGA GeForce GTX 780 Ti Dual Classified w/ EVGA ACX Cooler

EVGA GeForce GTX 780 Ti Superclocked w/ EVGA ACX Cooler

αξιζει η διαφορα στα χρηματα?

πρωτη φορα θα παω σε nvidia και θελώ κατι που θα με κρατησει χρονια,δεν θα κανω συχνα αλλαγες καρτας :patsak:

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα και εγω να μαθω ποσες μερες κανει να ερθει απο evga

ειμαι αναμεσα σε αυτες τις δυο

EVGA GeForce GTX 780 Ti Dual Classified w/ EVGA ACX Cooler

EVGA GeForce GTX 780 Ti Superclocked w/ EVGA ACX Cooler

αξιζει η διαφορα στα χρηματα?

πρωτη φορα θα παω σε nvidia και θελώ κατι που θα με κρατησει χρονια,δεν θα κανω συχνα αλλαγες καρτας :patsak:

Λοιπον σε 5 μερες την εχεις σπιτι σου εαν εισαι απο Αθηνα αν οχι σε 6 μερες!Η 780ti class αξιζει στην περιπτωση που εχεις σκοπο να τρεχεις bench και σε νοιαζει ακομα και το μισο fame.Εαν ειναι μονο για παιχνιδια παρε την πιο απλη 780ti που και μπορεις να κλοκαρεις και να δεις ωραια νουμερακια και παιχνιδια παιζεις τρικαλα....και το ενα 100ρικο διαφορα το βαζεις στην τσεπη και το χαλας οπου αλλου θες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....Έχω τον AMD 8350 και έβαλα την κάρτα AMD R9 290...Εαν βάλω ακόμια μια AMD R9 290 θα έχω αποδόσεις???

Φυσικα και θα εχεις αλλα εαν δεν παιζεις πανω απο 1080p δεν αξιζει να πας σε cf γιατι σε 1080p η καρτουλα σου ειναι μια χαρα για παιχνιδια

Link to comment
Share on other sites

Παίδες απο EVGA κάνει 5 εργάσιμες να έρθει ? Ελλάδα ποιος αναλαμβάνει, τα ΕΛΤΑ ? χρεωστική κάρτα δέχονται ?

Ναι ρε συ 5 μερες θελει.Μεσο paypal πηρα τις δικες μου.Παραδοση με UPS

Link to comment
Share on other sites

ρε πια μου θυμιζει πια μου θυμιζει? :hehe:

PNY announces GeForce GTX 780 Ti Overclocked | VideoCardz.com

[MENTION=20824]oWs[/MENTION] τελικα σε ποια θα πας?..... τουμπανο και οι δυο!

Μαλλον θα παω σε αυτη EVGA GeForce GTX 780 Ti Superclocked w/ EVGA ACX Cooler

εαν ειναι 1-2 frames η διαφορα προτιμω να κρατησω τα λεφτα οπως μου ειπε και ο azazil και αργοτερα θα την oc και λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ 5 μερες θελει.Μεσο paypal πηρα τις δικες μου.Παραδοση με UPS

μάλιστα. Το paypal και η τράπεζα κρατάει τίποτα? και με τα μεταφορικά μαζί στο 12άρι ευρώ πόσο πάει σύνολο το καπέλο ? ;)

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα. Το paypal και η τράπεζα κρατάει τίποτα? και με τα μεταφορικά μαζί στο 12άρι ευρώ πόσο πάει σύνολο το καπέλο ? ;)

Ε υπολογισε οπως ειπες 12 ευρω μεταφορικα+τιμη καρτας.Η τραπεζα δεν κραταει τπτ

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα. Το paypal και η τράπεζα κρατάει τίποτα? και με τα μεταφορικά μαζί στο 12άρι ευρώ πόσο πάει σύνολο το καπέλο ? ;)

To paypal δεν έχει κόστος για τον αγοραστή...

Επιπλέον δεν έχεις κανένα ρίσκο. Αν κάτι δε πάει καλά σου επιστρέφει η paypal όλο το ποσό - no questions asked.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.