Jump to content



WRC 4


ΛΑΜΠΡΟΣ

Recommended Posts

κυκλοφορησε σημερα το ανανεωμενο wrc 4.οι βελτιωσεις ειναι παρα μα παρα πολλες ειδικα σε γραφικα-ηχο-gameplay.

ακομα και τα μενου εχουν αλλαξει και εχει στο backround βιντεο απο αληθινα wrc.νεο damage model και handling.

παντως λενε οτι εχει βελτιωθει παρα πολυ το gameplay και οτι επεσε βαρος σε αυτο.

ειχα παιξει λιγο demo στο ps3 και με gamepad μου αρεσε αρκετα ο χειρισμος του.

οπως το ειδα γραφικα και ηχος επρεπε να ηταν ετσι το wrc1 και το 4 τωρα να κανει παπαδες.

σε λιγο θα το δοκιμασω στο pc με την g25.

παντως το συμβαλαιο με την milestone και το wrc τελειωσε και το 4 θα ειναι το τελευταιο της σειρας και δεν γνωριζουμε αν θα βγει αλλο.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=gn7HyvQLu9M]WRC 4 VS WRC 3 | Graphics & Sound Comparison | VW Polo R at Finland SS1 [HD] - YouTube[/ame]

[ame]

[/ame]
Link to comment
Share on other sites

δεν την εχω παρακολουθησει καθολου την σειρα wrc. προς τα που ''γερνει'' προς sim η arcade?

Επισης πες μας και τις εμπειριες σου με g25 γιατι ειναι ο σοβαροτερος λογος για να το αγορασω(κατοχος g27 με wheelstand pro)

thanx

Link to comment
Share on other sites

λοιπον δοκιμες με g25,αρκετα καλο καμια σχεση με τα προηγουμενα της σειρας,τα πλασαρισματα στις φουρκετες με τσιμπημα χειροφρενου πολυ καλα,μικροδιορθωσεις στην ασφαλτο επισης καλες,αλλα αν το παρακανεις το αμαξι δεν γυρναει ευκολα ειναι πολυ βιδωμενο και ετσι φυσικα ειναι πιο ευκολο.

γραφικα καμια σχεση παλι με τα προηγουμενα,αλλα δεν ειναι και τιποτα το φοβερο.ο ηχος εχει τεραστια αλλαγη δυνατος καθαρος ηχος.παρτε το ds3 του kubica τρελο πριονι ο ηχος.

το force feedback ανυπαρκτο το μονο καλο ειναι οταν ξεκολαει το αμαξι,το τιμονι ελαφραινει λιγο αλλα απο εφφε δεν υπαρχει τιποτα.

η αισθηση που μου αφηνει στην ασφαλτο ειναι πολυ καλυτερη απο το ουδετερο χωμα.στο χωμα δεν ειναι τοσο παιχνιδιαρικο οσο θα ηθελα.ειναι αρκετα τραινο.θα το ηθελα πιο δυσκολο εκει.

το παιχνιδακι ειναι καλο,δεν ειναι τιποτα σπουδαιο αλλα σε σχεση με τα προηγουμενα ειναι απειρως καλυτερο.νομιζω με gamepad και εξωτερικη καμερα ειναι πολυ διασκεδαστικο..

οσο για τιμονιερα νομιζω οτι το ψιλοβαρεθηκα αλλα αυριο θα παιξω και αλλο να δω.

Link to comment
Share on other sites

ε ναι νταξει φυσικα και δεν συγκρινεται,αλλα και τα γραφικα του rbr ακομα και με μοντες δεν μπορω να τα βλεπω αλλο απο το 2004 που το παιζω βαρεθηκα..

οχι οτι το 4 εχει γραφικαρες αλλα ενταξει ειναι μερα με νυχτα...τουλαχιστον στα γραφικα.

στο rbr εκτος απο τo μοντελο οδηγησης ειναι και η επιταχυνση που σε τρομαζει..παλια σε ενα review εγραφαν "the sense of speed is amazing"

στο wrc πρεπει να βαλεις 4η για να νιωσεις οτι πας κομματια..

ενα αλλο κακο ειναι οτι εχει λιγες ειδικες για καθε χωρα,και αυτες ειναι μικρες.8χλμ η πιο μεγαλη?στο rbr εχουν βγαλει και 30αρες...εκει να δεις απολαυση.

το 4 ειναι ενα πολυ καλο arcade,με μια νοτα καποιας ρεαλιστικοτητας και μεχρι εκει νομιζω.επισης ο συνοδηγος ειναι ο ιδιος εδω και 4 χρονια.βαλτε μια αλλη φωνη.

καλο θα ηταν να μην βγαλει αλλο game η milestone και ας αναλαβει αλλη εταιρεια..

Link to comment
Share on other sites

εχω αναλυση 1200p και μου εχει μαυρες μπαρες πανω και κατω!

το vsync κλειδωνει τα fps στα 30 και οταν το απενεργοποιησω εχω 200αρια με τρελα tearing! unplayable δηλαδη!

πανω κατω τα ιδια προβληματα με περσυ

αν και δε λεει και πολλα απο οτι ειδα, θα ηθελα να ασχολειθω για κανα 2μερες

υπαρχει λυση στο προβλημα???

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.