Jump to content



Asus maximus gene v κ μέχρι να κάνει post περνάει ενα λεπτό


zyx

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν είναι η μητρική αλλα όλα δείχνουν να δουλεύουν. Η ιστορία έχει ως εξής. Βάζω 1.3v κ 5ghz bios ( αφού benchara εκεί όταν ειμουν windows τεσπα δεν είπα ότι είμαι κ σταθερός ) πάω να μπω win , blue. Restart κ βάζω 1.335 ξανά ρεσταρτ βάζω 1.365 ξανά μπλε. Κ μου δείχνει το post δεν μπαίνει ούτε bios ούτε τπτ. Μετά πολλά θέλει κανά λεπτό να το αφήσεις να μπει bios, μετά θέλει κανά 2 λεπτό να μπει windows κ για να κλείσει η ρεσταρτ θέλει κανά 2 λεπτό πάλι.... Αλλαγή bios τπτ τα ίδια. Το pc δουλεύει κανονικά έβαλα ενα game έπαιξε κανονικά. Αλλα για να ανοίξει μπορεί να προλαβης κ καπνισεις κ κανά τσιγάρο... Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Ούτε αυτό. Τα έβγαλα όλα. Έβαλα κ στο bios να καταργεί τα USB για ποιο γρήγορο boot τπτ. Έβαλα κ μια μια της μνήμες αλλαγή θέσεις κτλ. Τα ίδια 5 λεπτά να μπει win κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Το λάθος μου ήταν ότι απο τους δίσκους έβγαλα τα power cable. Τα ξήλωσα όλα τώρα. Βάζω τον έναν ssd πάνω με το λειτουργικό,Δουλεύει κανονικα,βάζω το DVD, δουλεύει κανονικα. Το σύστημα κ boot κ όλα. Βάζω τον δεύτερο ssd στις κόκκινες θύρες τπτ. Το βάζω στης μαύρες μου κάνει check disk... Να μην τα πολύ λόγο μετά απο αλλαγές στις θύρες δείχνει να δουλεύει σωστά με μια ίσως μικρή καθυστέρηση καθώς μπαίνει στα win. Αλλα μπορεί να είναι κ η ιδέα μου.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.