Jump to content



Plantronics GameCom 780


LazyGreek

Recommended Posts

Χαίρεται παράγγειλα πριν μια ώρα τα παραπάνω τα βρίσκω 40 Ευρώ - 45 με μεταφορικά και αντικαταβολή από 70 μου φαίνεται που έχουν..

Τώρα δεν γράφω για γνώμη τα πήρα ήδη..

Έχω τα Plantronics GameCom 380 (στην ίδια τιμή με τα παραπάνω τότε) αλλά ευχαριστημένος να πω την αλήθεια δεν έμεινα τα είχα πάρει μαρτίου του 2012 οπότε έκλεισα ένα χρόνο ++ ..

Θέλω να κάνω και ένα Upagrade στα περιφερειακά γιατί το K60/M60 μας αφήνουν σιγά σιγά..

Τώρα οι απορίες μου..

Τα συγκεκριμένα λεει είναι 7.1

Είναι με USB

Από ότι κατάλαβα είναι μουφο 7.1 αλλά προς το αληθινό..

Τώρα πως λειτουργούμε αυτό το πράγμα?

Ξέρω ότι έχει ενα Uitility που το ενεργοποιεί και καλά..

Αλλά μέσα από το Realtek το κάνουμε και εκεί 7.1?

Επίσης όταν θα είμαστε BF4 το βάζουμε και αυτό Headset/Surround για να είμαστε και εκεί καλλημένοι..

Επίσης που τα συνδέω πίσω στην μητρική και είμαστε κομπλέ?

Επίσης τα έχει κανείς από εδώ μέσα να μας πει και από ήχο τι λένε ή μαπα σαν τα 380 θα φάμε ξενέρα..

(Θυμαμαι τα έβγαλα από το κουτι τα βάζω/ Βαζω Max ενταση έτριζε και πήγα για καφέ..) (Τοσο καλά)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι 7.1 απλα δινουν (αν δινουν) την αισθηση του περιβάλλοντος ηχου ουσιαστικα ειναι μια usb καρτα ηχου με headset μαζι τωρα απο ηχο ειναι υποκειμενικο ενα καλο ζευγάρι ακουστικά με μια x-fi cmss-3d (αν βρεις πλέον τετοιο μοντελο) θα ειναι παντα η καλύτερη λυση για έμενα τα 380 τα ειχα και σε μια μέρα τα έδωσα στην κοπέλα μου να ακούει Παντελίδη και πηρα kraken ποσο καλύτερα να ειναι τα 780 απο τα 380?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι 7.1 απλα δινουν (αν δινουν) την αισθηση του περιβάλλοντος ηχου ουσιαστικα ειναι μια usb καρτα ηχου με headset μαζι τωρα απο ηχο ειναι υποκειμενικο ενα καλο ζευγάρι ακουστικά με μια x-fi cmss-3d (αν βρεις πλέον τετοιο μοντελο) θα ειναι παντα η καλύτερη λυση για έμενα τα 380 τα ειχα και σε μια μέρα τα έδωσα στην κοπέλα μου να ακούει Παντελίδη και πηρα kraken ποσο καλύτερα να ειναι τα 780 απο τα 380?

Τα Kraken PRO Green τα βλέπω εδώ πέρα στα 87 και τα 7.1 100 φεύγα..

Εντάξη πιστεύω από τα 380 πάντως να είναι καλύτερα.. Απλώς κρατάω αυτήν την επιφύλαξη και είναι και η τιμή που με κάνει έτσι..

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά για 45 ευρώ μπορεί να σου βγουν διαμάντι ο καθένας αντιλαμβάνεται διαφορετικά τον ήχο σε αυτη την τιμη ειναι καλη αγορα εγω δεν θα αγόραζα platronics παλι αν δεν τα άκουγα σε κάποιον φίλο τα kraken τα πηρα χωρις να τα ακούσω και βγήκαν φανταστικά για τα γούστα μου ακομα και για μουσική μεσω youtube ειναι τέλεια οταν ακούω FLAC βαζω τα beyerdynamic :banging:αλλα εκει ξεφεύγεις σε τιμη

Link to comment
Share on other sites

Αλλά μέσα από το Realtek το κάνουμε και εκεί 7.1?

Επίσης όταν θα είμαστε BF4 το βάζουμε και αυτό Headset/Surround για να είμαστε και εκεί καλλημένοι..

BF4 με onboard καρτα ηχου

Realtek:

7.1

BF4:

Home Theater

Stereo (με καρτα ηχου της προκοπης αυτο το βαζεις Surround)

Κατεβαζεις και το Razer Surround (credits [MENTION=2162]GruntGR[/MENTION])

Αφου τα κανεις ολα αυτα, μην περιμενεις να με ακους που θα ερχομαι απο πισω στο bf, παλι θα τα τρως τα μαχαιρια :p

Στα 40-45 νομιζω βρισκεις πιο αξιολογα stereo headset απο τις μουφες 7.1

Link to comment
Share on other sites

BF4 με onboard καρτα ηχου

Realtek:

7.1

BF4:

Home Theater

Stereo (με καρτα ηχου της προκοπης αυτο το βαζεις Surround)

Κατεβαζεις και το Razer Surround (credits [MENTION=2162]GruntGR[/MENTION])

Αφου τα κανεις ολα αυτα, μην περιμενεις να με ακους που θα ερχομαι απο πισω στο bf, παλι θα τα τρως τα μαχαιρια :p

Στα 40-45 νομιζω βρισκεις πιο αξιολογα stereo headset απο τις μουφες 7.1

Που μωρέ γιατί μπαίνεται? Ούτε μιλάτε ούτε τίποτα κοτέψατε τελείως.. Δεν υπάρχει περίπτωση να βρεθούμε.. (Βάλε αυτό πρώτα στο νου σου..)

Του επι του θέματος..

Κοίταξε σου βάζω Link από το συγκεκριμένο μαγαζι που τα αγοράζω που από εκεί λόγο BlackFriday είναι αυτές οι τιμές..

Casti Gaming cu pret intre 40 si 250 RON - PC Garage

Άμα ξεχωρίσεις κάποιο αξιόλογο πες..

Και το θέμα δεν είναι ότι θέλω αναβαθμυση αλλά αφού έκατσε τώρα στο μάτι..

Ξέρεις δεν φεύγει..

Και είναι αυτό το 7.1 που δεν έχω ιδέα και ρωτάω..

Αλλά έχω δει 5 Reviews όλοι λένε ήτανε μέσα στο BF3 και αφού κάνανε τα Surround και τα σχετικά γυρίζανε στην σωστή κατεύθυνση..

Τώρα και οι 5 να είναι ραπάνες και να λένε ότι νανε δεν ξέρω..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λεπον Τα πρώτα ήταν κάτι Hama του 25 ευρου Ακουστικά που είχα πάρει αλλά πήγανε καλιά τους..

Μετα πήρα το 2012 τα Plantronics 380 στα 40 ευρώ..

Και λόγο Black Friday βρήκα τα 780 στα 42 ..

Επισης στην ελλάδα έχω τα Ozone που δεν τα βρίσκω ούτε στο Site τους.. Και ψάχνω τα e-mails αλλά δεν..

Τώρα για τα λεφτά πιστεύω ότι αξιζουν..

Ο ηχος είναι ωραίος και δυνατός..

Το μπάσo δεν σπάει.. Και ετσι δεν παραμορφώνεται ο ήχος (όπως τα 380 στα 100% της έντασης..)

αλλά όπως και τα 380 έτσι και αυτά δεν με εντυπωσίασανε..

Το Surround 7.1 δουλεύει άψογα.. Καταλαβαίνεις ήχους από "πίσω" κτλπ

Έρχεται και με προγραμματάκι ..

vmj1NuQ.png

Όταν το Tickαρεις ενεργοποιήτε ακαριαία και καταλαβαίνεις την διαφορά από στέρεο σε Surround

Το Realtek Audio Manager δεν τα βλέπει (γιατί είναι με USB πιστεύω)

Είναι άνετα είναι σφιχτά την αρχή μέχρι να ανοίξουν αλλά όπως και τα 380 έτσι και τα 780 μετά από κανα 2 ώρο έμενα αρχίζουν και με πόνανε λίγο τα αυτιά θέλει 10 λεπτά χωρίς ή να τα κουνησεις λίγο για να ελευθερωθεί το αυτί.. (Και δεν έχω και μεγάλα αυτία)

Αυτά πάνω κάτω ωραίος ήχος δεν χαλάει (Όταν ακούς και καλή ποιότητα τραγούδια βέβεαια)

αλλά δεν με ενθουσίασανε ούτε αυτά, πιστευω πρέπει να ρίξεις ένα 100-150 ευρώ σε καλά ακουστικά και είσαι κομπλέ..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.