Jump to content



Ερώτηση για watt του PSU


lospsi

Recommended Posts

Έχω δύο PC με παρόμοια χαρακτηριστικά:

CPU: Core2Duo E8400 και Athlon X64

RAM: 4GB ddr2

ssd 60gb

hdd 640gb sata2

vga δεν θυμάμαι, όχι κάτι extreme

DVDrw

εξωτερικοί σκλήροι τρέχουν με δικό τους ρεύμα. Κανα στικάκι που και που.

Τα δουλεύω με enermax pro82+ 425W. Είναι ΟΚ ή θα μου δημιουργεί πρόβλημα? Βέβαια, τα δουλεύω ήδη εδώ και 3-4 χρόνια, απλά μου μπήκε ο προβληματισμός επειδή διαβάζω και βλέπω PC με 650W-800W...

Link to comment
Share on other sites

Kανενα προβλημα δε προκεται να σου δημιουργησει..

(αν και καλο θα ηταν να ηξερες ποια καρτα εχεις)

Για τους περισσοτερους χρηστες ενα ποιοτικο 450-550αρι ειναι παραπανω απο μια χαρα...(και εννοειται αρκετο)

Link to comment
Share on other sites

Στην δουλεια εχω μια hd4800 και στο σπιτι μια παρεμφερη...

Εντωμεταξυ, βρηκα στο site της enermax εναν υπολογιστη απαιτουμενης ισχυος βασει των φορτιων που εχει ενα τροφοδοτικο (βαζεις και ανεμιστηρακια κτλ)και μου το εβγαλε στα 285w.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα απολύτως πρόβλημα, είναι υπέραρκετά τα Watt του τροφοδοτικού σου, σε συνδυασμό με την μάρκα και το μοντέλο του. Αν ήταν κανένα random τροφοδοτικό 400άρι του 10ευρου, τότε μπορεί και να έιχες θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ, βρηκα στο site της enermax εναν υπολογιστη απαιτουμενης ισχυος βασει των φορτιων που εχει ενα τροφοδοτικο (βαζεις και ανεμιστηρακια κτλ)και μου το εβγαλε στα 285w.

μα δεν καις παραπάνω όταν δουλεύει το pc ...

μόνο σε κάνα game και με μέτρια+ κάρτα !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.