Jump to content



ενσυρματη συνδεση απομακρυσμενου pc απο modem


johnymag

Recommended Posts

Θελω να μετακινησω το desktop μου απο την θεση στην οποια βρισκεται τωρα χωρις να χασω την ενσυρματη συνδεση στο internet.Το μοντεμ βρισκεται στο ισογειο του σπιτιου,στην θεση που ειναι το desktop τωρα και το desktop θα μετακινηθει 2 οροφους πανω.Στο δωματιο που θα βρισκεται υπαρχουν μπριζες τηλεφωνου αλλα μεταφεροντας απλα το modem εκει δεν συνδεεται στο internet.Tι μπορω να κανω για να γλυτωσω να παρω ασυρματη καρτα δικτυου και να εχω και απωλειες απο το wifi?Ειμαι αρκετα ασχετος στα δικτυα οποτε βοηθηστε με.

Link to comment
Share on other sites

Στο δωματιο που θα βρισκεται υπαρχουν μπριζες τηλεφωνου αλλα μεταφεροντας απλα το modem εκει δεν συνδεεται στο internet.

Για να μην συνδέεται το modem/router δεν πρέπει να έχεις και τηλέφωνο στις πρίζες αυτές.

Έχεις τσεκάρει αν λειτουργούν με κάποια συσκευή τηλεφώνου;

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν είναι συνδεδεμένη η γραμμή στις πρίζες του πάνω ορόφου.

Κανόνισε με έναν ηλεκτρολόγο να συνδέσεις τη γραμμή.

Δεν βλέπω το λόγο γιατί να μείνει το modem σε άλλο όροφο από τη στιγμή που θα μετακομίσεις.

Διαφορετικά θέλεις ένα καλώδιο δικτύου από το modem στο PC.

Link to comment
Share on other sites

Δουλευουν οι πριζες τηλεφωνου γιατι εχω και αλλη συσκευη τηλεφωνου συνδεδεμενη σε διπλα πριζα(ειναι 2 διπλες διπλα διπλα).μπορει να αργει να συχρονισει στο ιντερνετ πολυ;το χα αφησει αρκετη ωρα και δεν συνδεοταν.θα το ξαναδοκιμασω σημερα να δω παντως.και μενα μου φανηκε περιεργο να μην μπορω να το κανω αυτο.αν συνδεσω το μοντεμ με αυτο τον τροπο προκειται να χω απωλειες σε ταχυτητα;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.