Jump to content



Προτασεις για Ασυρματο Headset


Recommended Posts

Λοιπον Ολα απο τα παρακατω ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ οποτε κοψτε οποιο νομιζεται οτι δεν προκειται να συμβει που να χτυπαω τον πωπω μου κατω και προτεινετε μου ασυρματο headset

1.Ασυρματα

2.Να μπορω να το φορτιζω οσο το φοραω

3.Τα μαξιλαρακια να ειναι γυρω γυρω απο τα αυτια γιατι φοραω γυαλια οποτε αν πιεζουν τα αυτια σε λιγακι αρχιζει να με ποναει εκει που ειναι ο βραχιονας των γυαλιων απο πιεση

4.Αν ειναι δυνατον να πλενονται η να εχουν ανταλακτικα (κατι senheiser Που ειχα παρει 50 ευρω δεν εχουν ανταλλακτικα μαξιλαρακια και τα περιβλημα απο τα μαξιλαρακια κατι σαν τσιγαροχαρτο-πλάστικο με τον καιρο εγινε θρυμματα και κολλαγε πανω στα αυτια....Για 50 ευρω ακουστικα επιοικως απαραδεκτο νομιζω

5.Να μπορουν να χρησιμοποιηθουν για gaming

6.Να μην κουραζουν την ακοη μετα απο ωρες χρησης

7.Να εχουν ανταλλακτικες μπαταριες (εννος να μπορω να αντικαταστησω αυτες που εχουν μεσα)

8.Να εχουν οσο καλυτερη τιμη γινεται και δεν εχω ιδεα ποσο κανουν αλλα 300 ευρω πχ δεν δινω !!!

Αυτα.

ΥΓ.Το να πηγαινουν τα παιδια σχολειο δεν με απασχολει παρα πολυ αλλα θελω να ψηνουν καφε !

Link to comment
Share on other sites

Μα αμα τα φορτίζεις τις μισες φορες οσο τα χρησιμοποιείς ποιο το νοημα του να ειναι ασύρματα εφοσον θα εχεις ενα καλώδιο συνδεμένο πανω τους?

Προσωπικά δεν εχω δει ακουστικά που να πληρούν αυτα που ζητας

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα Logitech G930 εδώ και 2 χρόνια και είναι απίθανα. Δεν έχω ψάξει αν μπορούν να πλυθούν τα μαξιλαράκια, γιατί κάνω συχνά μπάνιο :p

Από άποψη απόδοσης, απλά δεν πιάνονται, είναι καλύτερα κι από τα ενσύρματα Senheiser που είχα πριν από αυτά.

Μου βγάζουν άνετα 2-3 μέρες με 3-4 ώρες χρήσης το βράδυ, ενώ έρχονται με προέκταση καλωδίου USB που έχει διπλή χρήση: το καλώδιο στη μέση έχει την βάση που καρφώνεται ο δέκτης τους, κι έχει πολύ καλώδιο κι από τις 2 πλευρές, ενώ η ίδια η βάση αποτελεί καρούλι που τυλίγεις και τα 2 καλώδια. Αν μείνουν από μπαταρία ενώ παίζω (αρχίζουν να κάνουν μπιπ κάθε 60 δευτερόλεπτα και κρατάνε για κανα 10 λεπτο πριν σβύσουν), ξετυλίγω λίγο καλώδιο από το κομμάτι που φεύγει από την βάση και συνεχίζω κανονικά.

Τέλος, παίζουν κανονικά 2 δωμάτια μακριά (περί τα 10 μέτρα με 2 τοίχους ανάμεσα).

Έχουν ροδέλα για την ένταση, καθώς και προγραμματιζόμενα κουμπιά για να βάλεις ό,τι θες (mute, pause, next/previous track κλπ).

Αξίζουν κάθε ευρώ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά φθηνή και αξιόλογη λύση: AKG K912 (επίσημο site: K 912 - AKG )

Tα έχει φίλος και έχουν πολύ καλό ήχο. Δεν έχουν καλώδιο που θέλεις, αλλά παίρνουν 2 μικρές μπαταρίες και έχει πάρει 4 μαζί με φορτιστή. Όταν τελειώνουν, τις αλλάζει και συνεχίζει.

Σε άλλο επίπεδο ποιότητας αλλά και τιμής, τα K935. Δυστυχώς δε θυμάμαι αν έχουν καλώδιο ή μπαταρίες όπως τα Κ912

Όλα τα AKG έχουν ανταλλακτικά μαξιλαράκια σε περίπτωση που σου χαλάσουν, όπως επίσης βγαίνουν και πλένονται.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα Logitech G930 εδώ και 2 χρόνια και είναι απίθανα. Δεν έχω ψάξει αν μπορούν να πλυθούν τα μαξιλαράκια, γιατί κάνω συχνά μπάνιο :p

Από άποψη απόδοσης, απλά δεν πιάνονται, είναι καλύτερα κι από τα ενσύρματα Senheiser που είχα πριν από αυτά.

Μου βγάζουν άνετα 2-3 μέρες με 3-4 ώρες χρήσης το βράδυ, ενώ έρχονται με προέκταση καλωδίου USB που έχει διπλή χρήση: το καλώδιο στη μέση έχει την βάση που καρφώνεται ο δέκτης τους, κι έχει πολύ καλώδιο κι από τις 2 πλευρές, ενώ η ίδια η βάση αποτελεί καρούλι που τυλίγεις και τα 2 καλώδια. Αν μείνουν από μπαταρία ενώ παίζω (αρχίζουν να κάνουν μπιπ κάθε 60 δευτερόλεπτα και κρατάνε για κανα 10 λεπτο πριν σβύσουν), ξετυλίγω λίγο καλώδιο από το κομμάτι που φεύγει από την βάση και συνεχίζω κανονικά.

Τέλος, παίζουν κανονικά 2 δωμάτια μακριά (περί τα 10 μέτρα με 2 τοίχους ανάμεσα).

Έχουν ροδέλα για την ένταση, καθώς και προγραμματιζόμενα κουμπιά για να βάλεις ό,τι θες (mute, pause, next/previous track κλπ).

Αξίζουν κάθε ευρώ.

+1 για τα G930 ! Τα έχω 16 μήνες και το μόνο θέμα ήταν ότι δεν υπήρχαν drivers τις πρώτες μέρες που βγήκαν τα 8άρια και δεν έιχα το μενού με τα settings τους. Κατα τα άλλα βγάζουν σερί 10+ ώρες, βαράει alarm μία ώρα πριν τελείωσει η μπαταρία, στο μισάωρο κλπ. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Με την Logitech να μην φοβάσαι για τους drivers, έχω προϊόντα 6+ ετών που παίρνουν καινούριους drivers κανονικά.

Επίσης, το στικάκι με το οποίο έρχονται τα G930, δεν είναι κάρτα ήχου, είναι απλά ο δέκτης. Η επεξεργασία του ήχου γίνεται με software και χρησιμοποιεί ελάχιστα resources από το PC σου.

Απλά ο κόσμος το μπερδεύει με κάρτα ήχου γιατί τα G930 δεν προϋποθέτουν να έχεις κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Με την Logitech να μην φοβάσαι για τους drivers, έχω προϊόντα 6+ ετών που παίρνουν καινούριους drivers κανονικά.

Ισχύει, γενικά η L δεν έχει προβλήματα με την υποστήριξη και έχει και εξαιρετικό support σε θέματα εγγυήσεων.

Επίσης, το στικάκι με το οποίο έρχονται τα G930, δεν είναι κάρτα ήχου, είναι απλά ο δέκτης. Η επεξεργασία του ήχου γίνεται με software και χρησιμοποιεί ελάχιστα resources από το PC σου.

Απλά ο κόσμος το μπερδεύει με κάρτα ήχου γιατί τα G930 δεν προϋποθέτουν να έχεις κάρτα.

Σωστά, απλά το διευκρινίζω, ώστε να γνωρίζει πως καταργεί τη δική του, σε περίπτωση που έχει κάποια άλλη εκτός της onboard. Επίσης, μπορούν να παίξουν με κάποιο απλό στερεοφωνικό ή παίζουν μόνο με pc; :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Κ*λοφαρδ*α να το πω;

Πετυχα μια αγγελια με τα g930 με 70 ευρω -χωρις εγγύηση- και τα τσίμπησα.Ειναι σε σχεδον αριστη κατασταση και τουλαχιστον 1 ωρα που τα δοκιμαζω τωρα δεν βρηκα κατι αρνητικό. Λιγο το woofer μπουκωνει σε εκρηξεις αλλα δεν ειχα ποτε ηχεια με woofer ! Αλλα νομιζω οτι ειναι φυσιολογικο

Ηmmm.Το μικροφωνο εχει αρκετο lag. Μιλαω και το ακουω μετα απο κανα δευτερολεπτο...Διορθωνεται αυτο;

Ακυρο το voice preview ηταν

Σορρυ ! μεσιε !

Έγινε επεξεργασία από pmakr
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

RED ALERT !!!!

Παιδια βοηθεια !!!

Λοιπον στο ψητο...Καταλαθος γρατζουνισα τα earpads και το ενα ξεφτισε

Που μπορω να αγορασω ανταλλακτικα για το G930 ή παρομοια η καλυτερα.

Ολα ειναι ιδια ποιοτητα; Αν δεν εχει δερμα απεξω δεν με νοιαζει και πανινα να ειναι. γιατι ετσι κι αλλιως αυτο το "δερμα" ειναι λεπτο σαν τριχα

Thanx

Link to comment
Share on other sites

Δεν έψαξα και πολύ, κάνε μια αναζήτηση μήπως βρεις τίποτα άλλο. Είδα και ένα ζευγάρι μαύρα δερμάτινα με χοντρό δέρμα, όχι αυτό το ψεύτικο που έχουν τα μαμά.

Επίσης αν επικοινωνήσεις με την Logitech, θα σου τα αλλάξουν εντός εγγύησης 99%

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.