Jump to content



Motherboard ff code


alldaynews

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.Μετά την αγορά τροφοδοτικού πρίν 2 μέρες και αφού το εγκατέστησα είπα να βάλω μπρός.Αμ δε μια έπεφτε η ασφάλεια μια το ένα μια το άλλο.Τελικά αφού λύθηκε το θέμα τροφοδοτικού τώρα έχω το πρόβλημα ότι δεν μπουτάρει το pc.Βγάζει ένδειξη ff και ενώ παίρνει ρεύμα η μητρική ανεμιστήρια δουλεύουν η κάρτα γραφικών όχι.Σε άλλο pc δουλεύει κανονικά στο σύστημα υπογραφής μου με τίποτα δεν ξεκινάει.Τα έβγαλα και όλα απο πάνω και πάλι έβγαζε ff.Καμμιά ιδέα για το πως διορθώνεται η αν έχει καεί ο επεξεργαστής:rip:???Η μητρική αφού παίρνει ρεύματα κανονικά ανάβουν led κλπ μπορεί να κάηκε:rip:.Κάθε βοήθεια δεκτή γιατί έχω χαζεψει απο χθές.

Υ.Γ.Το έψαξα λίγο στο net το θέμα ff κάνω ότι λέει αλλά τζίφος

Link to comment
Share on other sites

Είχες πει ότι θα δοκίμαζες έναν επεξεργαστή το έκανες;

Αν βγάλεις όλες τις μνήμες απο πάνω και πας να εκκινήσεις ακούς το buzzer (έχει η mobo btw; )

Link to comment
Share on other sites

τα είδα και μου φαίνται εντάξει αλλά για σιγουριά αύριο θα τα δώ με μεγενθυτικό φακό γιατί σήμερα έτρεχα και το ξέχασα.Λες να είναι αυτό γαμώτο:(

http://www.msi.com/product/mb/990FXA-GD80.html#/?div=CPUSupport

Ακυρο δεν τον υποστηρίζει.!!!!Φτουυυυυυυυυ

Link to comment
Share on other sites

η κάρτα γραφικών σου δουλευε σε φίλο σου ναι;

Οπότε τι σχέση έχει με το πρόβλημα;

Και για να σου λύσω την απορία. Αν έχεις στραβωμένα pins και η μητρική δε βλέπει cpu πως θα ξεκινήσει; Αν σου κόψω το κεφάλι θα περπατήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.