Jump to content



ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΚΑΡΤΕΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ LAPTOP ΚΑΙ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΕ TV


tagavr

Recommended Posts

Guys θελω την βοηθεια σας.

Ο κουμπαρος πηρε νεα tv 40 ή 42 δεν θυμαμαι ακριβως PANASONIC.

Συνδεει λαπτοπ hp pavilion g7 με hdmi και δεν βλεπει τπτ στην tv.

Check με αλλο καλωδιο - τα ιδια, check το καλωδιο σε αλλη hdmi θυρα της tv, τα ιδια.

Το λαπτοπ παιζει μια χαρα σε αλλες tv, αρα θεωρω οτι δεν ειναι θεμα hdmi port

Προσπαθησα να τον βοηθησω κανοντας διαφορα μεσω teamviewer, αλλα αν δεν εισαι εκει και απο τηλεφωνο..δεν παιζει και πολλα.

Το λαπτοπ φοραει εχει win7 home edition, core i3, εχει hd 6470m και intel graphics (sorry δεν θυμαμαι ποιο μοντελο αυτην την στιγμη, αλλα αν χρειαστει το ρωταω και το ποσταρω).

Παιζοντας με τις ρυθμισεις του ccc δεν βρηκα πουθενα το κλασσικο κομματι που να λεει για hdtv panels ή γενικοτερα το lcd overdrive, μπας και το σπρωξω απο εκει. Γενικα μεσω του ccc την PANASONIC ΔΕΝ την ενοιωθε ποτε.

Πηγαινω στον driver της intel και εκει βλεπω οτι την καταλαβαινει ως συνδεση (μου ελεγε, ποια θες πρωτευουσα και δευτερευουσα οθονη, την PANASONIC ή την οθονη laptop..) ..

οταν επελεγα απο κει την ΤV, το αποτελεσμα στην TV ηταν μαυριλα.

Εγινε update του τελευταιου ccc και drivers για την ati επισης αλλα ματαια.

Πολλες οι ερωτησεις, πολλες οι αποριες.

Το μενου του ccc δεν εχει για ολες τις ati το υπομενου για HDTV? για overdrive?

Να υποθεσω οτι η intel graphics ειναι η ενσωματωμενη στη cpu ?

Γιατι διαολε ολοκληρη 6470 να μην παιρνει γραμμη την tv? Μηπως θελει να "απενεργοποιησεις" με καποιο τροπο την μια απο τις δυο για να παιξει? (αυτο μου φαινεται κουλο).

Γενικοτερα, παιζει η λογικη switch μεταξυ των καρτων?

Και γιατι στις αλλες TV δεν εγιναν ολα αυτα.

Οκ, ξερω ειναι καπως ολα μαζεμενα που τα ρωταω και ξαναλεω, αλλο να εισαι κει και να κανεις πειραματα και αλλο να μου γεννουνται αποριες απλα γιατι προσπαθησα απο teamviewer και ο κουμπαρος εβλεπε και μου ελεγε.

Διαισθανομαι πως κατι μου διαφευγει και ισως να ειναι απλο, αλλα εχω κολλησει.

Εχει κανεις αναλογη εμπειρια?

Thnx on beyond για την βοηθεια σας.

Στη διαθεση σας για οποιαδηποτε περαιτερω διευκρινηση που μπορει να με/μας βοηθησει.

Τακης.

Υ.Γ.

Σε ολες τις περιπτωσεις - με συνδεδεμενη την tv - οταν του ελεγες (δεξι κλικ desktop κλπ...δειξε μου τα monitors που καταλαβαινεις καλο μου laptop..)...η tv ΔΕΝ εμφανιζοταν (και) ποτε ομως..

Link to comment
Share on other sites

Τη συντόμευση με το πλήκτρο fn+ κάποιο F(x) δεν θυμάμαι πιο ακριβώς, φαντάζομαι το δοκιμάσατε. Ελέγξατε μήπως θέλει κάποια ρύθμιση από το μενού της τηλεόρασης.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.