Jump to content


ΑΙΟ (watercoolers)


vagos2221416003330

Recommended Posts

Έχω διαβάσει μερικά reviews για τις aio watercooling λύσεις και αναρωτιέμαι αν αξίζει τον κόπο - χρήμα κάτι τέτοιο...

Αυτή τη στιγμή έχω πάνω στο pc μία thermalright 120 extreme...Θα άξιζε να μεταβώ σε μία AIO υδρόψυξη?

Αν ναι σε ποιά?Βρίσκω κατά καιρούς τις corsair H100 -H100I σε καλές σχετικά τιμές ... και πέτυχα και μία coolermaster nepton 280L για την οποία δεν υπάρχει review στο forum από ότι είδα και θα ήθελα πληροφορίες...

Απόψεις για το ποιό AIO να προτιμήσω και αν αξίζει σε σχέση με την ψύκτρα που έχω τώρα?

Το corsair h100 με το h100i έχουν τόσο μεγάλες διαφορές ή είναι πάνω κάτω τα ίδια??

Link to comment
Share on other sites

λίγη βοήθεια?

Thermalright 120 extreme που έχω τώρα , ή αξίζει να δώσω λεφτά για H100 -H100I ή Coolermaster Nepton 280L?

Έχω ακούσει ότι οι ΑΙΟ υδροψύξεις βγάζουν προβλήματα...Ισχύει?Να κοιτάξω να πάρω δηλαδή κάτι με εγγύηση ?

Γιατί όσο κάνει μεταχειρισμένο το H100 με εγγύηση βρήκα και το coolermaster nepton 280L χωρίς εγγύηση όμως...Και αναρωτιέμαι αν αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι σε αναζήτηση επιδόσεων με βάση αυτό το διάγραμμα - http://www.thelab.gr/heatsinks-coolers-watercooling-reviews/cooler-master-seidon-240m-review-124373.html?garpg=6 είσαι σε +13C από την (τότε) κορυφαία έτοιμη υδρόψυξη , οπότε κρίνεις ανάλογα.

Τώρα για την αξιοπιστία δεν μπορώ να σε βοηθήσω καθώς δεν έχω τέτοιου τύπου υδρόψυξη , ίσως κάποιος άλλος φίλος να σε διαφωτίσει.

Χρόνια Πολλά και καλή χρονιά.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα να πάρω μία Coolermaster Nepton 280L (υποτίθεται ότι θα είναι καλύτερη από την Seidon 240) άντε να δούμε...

Επειδή θα την πάρω μεταχειρισμένη και το παλικάρι είπε ότι του την έφεραν δώρο και δεν έχει απόδειξη ή κάτι..

Εγγύηση αυτή έχει από coolermaster ή δεν έχει καθόλου?? Ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.