Jump to content



Athlon2 X4 750K σε A88X


MC909

Recommended Posts

Προσανατολιζομαι στο στησιμο του συγκεκριμενου υπολογιστη και ηθελα να ακουσω εντυπωσεις αν το εχει στησει καποιος συμφορουμιτης.Επισης πανω κατω εχω διαβασει οτι οι πλατφορμες AMD επωφελουνται απο την ανωτερη ταχυτητα μνημης σε ενα βαθμο.Ισχυει στην πραξη αυτο και τι μνημες θα ηταν το βελτιστο να βαλεις .

Υπαρχουν ηδη Case, HDD και μια VGA 4850.Το συστημα προοριζεται για casual χρηση και ελαφρυ gaming.Απο κοστος μου βγαινει στα 270€ αγοραζοντας CPU, Asus A88X-M Plus, 4GB ram PC1600, ενα Corsair VS-450 PSU και ενα 212 ΕVO για ψυξη.

Αν υπαρχουν εναλλακτικες σε παρεμφερες κοστος και αποδοση ειμαι ολος αυτια.:p

Link to comment
Share on other sites

Εχω της υπογραφης.

Για αυτη την χρηση που τον θες ειναι μια χαρα.

Η γρηγορες μνημες που ανεφερες θα δεις διαφορες (μεχρι ενα σημειο)

αν παρεις apu και οχι cpu.Δηλαδη καποιο επεξεργαστη με καρτα γραφικων

μεσα του.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Προσανατολιζομαι στο στησιμο του συγκεκριμενου υπολογιστη και ηθελα να ακουσω εντυπωσεις αν το εχει στησει καποιος συμφορουμιτης.Επισης πανω κατω εχω διαβασει οτι οι πλατφορμες AMD επωφελουνται απο την ανωτερη ταχυτητα μνημης σε ενα βαθμο.Ισχυει στην πραξη αυτο και τι μνημες θα ηταν το βελτιστο να βαλεις .

Υπαρχουν ηδη Case, HDD και μια VGA 4850.Το συστημα προοριζεται για casual χρηση και ελαφρυ gaming.Απο κοστος μου βγαινει στα 270€ αγοραζοντας CPU, Asus A88X-M Plus, 4GB ram PC1600, ενα Corsair VS-450 PSU και ενα 212 ΕVO για ψυξη.

Αν υπαρχουν εναλλακτικες σε παρεμφερες κοστος και αποδοση ειμαι ολος αυτια.:p

Δεν νομιζω να το μετανιωσεις αν πας σε αυτο το build. Για την χρηση που το προοριζεις ειναι υπεραρκετο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.