Jump to content



προβλημα με samsung galaxy s3


phaethon1973

Recommended Posts

αγοραστηκε από e shop 9/1/2014 το παραπανω ξυπνιοτηλεφωνο.Το ανοιγω βαζω sim βαζω μπαταρια κλεινω καπακι και το ανοιγω για πρωτη φορα,ανοιγει με πρωτη γλωσσα επιλογης πορτογαλλικα ,διαλεγω γλωσσα κτλ βαζω Pin όλα καλα μεχρι εδώ ,βαζω κωδικο wi fi ,μου ζηταει να κανει update το οποιο το κανει κανονικα ,ξεκιναει βαζω πιν και μετα βλεπω να μου ζηταει pin to unlock sim network...Tι είναι τουτο λεω?δοκιμαζω να παρω τηλ ..τιποτα μη εγγεγραμμενο δικτυο...παιρνω τηλ e shop πεφτουν από τα συνεφα ουτε ξερουν τι είναι αυτό...τηλ στην cosmote ουτε αυτοι ξερουν....τηλ στην Samsung hellas και μου λενε το εξης ...το τηλ είναι παραεισαγωγης και εχει κλειδωμα δικτυου ,από ότι ειδα εχει προεγκατασταθει app Vodafone ,και θελει ξεκλείδωμα....μου ειπαν να ζητησω αντικατασταση μεσα σε 7 μερες και αν δεν βγαλω ακρη να τους ενημερωσω...εχω ξενερωσει απίστευτα...υπαρχει περιπτωση να ξεκλειδωσει με αλλον τροπο?γιατι από ότι πιστευω ολοι λεφτα θελουν...ααα από το e shop περιμενω τον ειδικο τεχνικο που θα ερθει από δευτερα για να δει τι εχει συμβει......

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κλειδωμένο,branded σε vodaphone.

To eshop ξερει πολυ καλα τι είναι,μιας και κάπου τα πηρε κοψοχρονιά.

Εγω απορώ πως υπάρχει ακόμη κόσμος που παει εκεί,ειλικρινά,μελι έχει;

sent from mobile

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά είχε πέσει στα χέρια μου ενα τηλέφωνο που ο μάγκας που με το πούλησε έβαλε επιτόπου εναν κωδικό τύπου *#_________#

Κ αυτό ήταν όλο ;-)

Άλλα ήταν εν γνώση μου. .

Στην περίπτωση που σου δίνουν τέτοια συσκευή απο μεγάλο κατάστημα ζητάς αντίκατάσταση..

Η συσκευή δεν φέρει πουθενά το λογότυπο Vodafone; ;;

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά τους το πας πίσω αύριο κιόλας...απαράδεκτοι...

Αν θες να πειραματιστείς λίγο υπάρχουν 2-3 μέθοδοι πάντως, η μόνη που θα σου πρότεινα είναι αυτή του κρυφού μενού.

Δεν έχει κάποιο ρίσκο, κάντο μονο αν το μενού σου είναι ακριβώς ίδιο με αυτό που βλέπεις στο βίντεο.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=x0GUQFAyP_Y]How to unlock the Samsung Galaxy S3 - YouTube[/ame]

Open the phone app on your device and enter the following code in it:

*#197328640#

You will be presented with a menu. Go to ‘[1] UMTS’, then ‘[1] Debug Screen’, then ‘[8] Phone Control’, followed by ‘[6] Network Lock’, and finally, ‘Options’.

In the Options menu, select ‘[3] Perso SHA256 OFF’.

Now wait for about 30 seconds, and then press ‘Menu’ and select ‘Back’ to go back one step to the ‘[6] Network Lock’ screen.

Once there, select ‘[4] NW Lock NV Data INITIALLIZE’.

Wait for around one minute, and reboot your device.

How To Permanently SIM Unlock GSM Samsung Galaxy S3 & Galaxy Note 2

Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμασα την μεθοδο αλλα δεν βγαζει το ιδιο μενου οποτε σιγουρα το στελνω πισω...όπως ειπε ο φιλος πιο πανω τα πηραν κοψοχρονιά και τα δινουν χωρις να εχουν ιδεα....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.