Jump to content



BIOS PROBLEM


johnys7

Recommended Posts

Δοκιμασε να κανεις ενα clear cmos!και προσπαθησε παλι,με μια μητρικη της giga εγω δεν μπορω να μπω στα bios από τις πισω θυρες κ μπαινει κανονικα όταν το συνδεω στην εξτρα του κουτιου..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Τελικά εγώ κατάλαβα ότι αν δεν υπάρχει κάποιο λάθος από τον χρήστη,τότε είναι θέμα ασυμβατότητας κάποιου part ή ακόμη χειρότερα πρόβλημα της μητρικής.

Αν είναι κάθε φορά που θέλει να μπει bios να κάνει αλχημείες να του λείπει.

Προτείνω να πάει την μητρική στο κατάστημα που την αγόρασε για έλεγχο και επιστροφή.

Αν μάλιστα χρειασθεί να πάει όλο το pc ώστε να δουν ότι δεν μπαίνει bios.

Θα καταγραφούν όλα τα parts,θα δοθούν σαν πληροφορία στην Gigabyte και είναι σίγουρο ότι το πρόβλημα θα εντοπιστεί.

Η Gigabyte στην Ελλάδα είναι σοβαρή εταιρία και τέτοια προβλήματα τα λύνει άμεσα.

Δεν υπάρχει λοιπόν λόγος να παιδεύετε παραπάνω.Άμεση επιστροφή της μητρικής στο κατάστημα αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=24247]venex58[/MENTION] δυστυχως φιλε μου επειδη δεν ειμαι τοσο καταρτισμενος οσον αφορα cmos κτλπ πηγα ολοκληρο το κουτι στο πλαισιο απο οπου και ειναι αγορασμενα ολα τα parts του pc ωστε να λυθει το προβλημα ή στην χειροτερη να αλλαχθει καποιο part εφοσον ολα ειναι στην εγγυηση.Θεωρω οτι ειναι το καλυτερο δυνατον που θα μπορουσα να κανω απο το να προσπαθησω να κανω κατι μονος μου και να κανω πιθανως καμια ανεπανορθωτη ζημια.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.