Jump to content



ΕΠΙΛΟΓΗ ΗΧΕΙΩΝ 2.1


ΓιαγκΤ

Recommended Posts

Με γνώμονα την ακουστική πιστότητα και όχι την ένταση, ποια θα διαλέγατε και γιατί;

ALTEC LANSING 6021

LOGITECH SPEAKERS 2.1 Z2200

CREATIVE MEGAWORKS 2.1 250D

Υπάρχουν και οι παρακάτω επιλογές αλλά νομίζω ότι είναι αρκετά χρήματα για ποιότητα που δεν θα ακούσω από mp3. Ή δεν είναι έτσι;

NEAR 05 PC MONITOR ESI

NEAR 06 PC MONITOR ESI

Link to comment
Share on other sites

Εμπιστευομαι πιο πολυ την logitech σε θεματα πιστοτητας απο την creative... Την Altec δεν την ξερω. Παντως αν ειναι για mp3, αδικα ταλαιπωρεισαι... Ακομα και 256k να ειναι τα mp3 δεν θα καταλαβεις διαφορες πιστοτητας μεταξυ των ηχειων που προτεινεις.

Link to comment
Share on other sites

χε χε, για σενα ειναι?

και γιατι δεν τα φτιαχνεις μονος σου?

ειμαι σιγουρος οτι 8α ειναι πολυ καλυτερα απο αυτα που προτεινεις....

αφου το εχεις το "μαστοριλικι".....:T:

Υγ. απο ποιοτητα ηχου στα creative ηχεια ειμαι οικτρα απογοητευμενος

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras [Σήμερα, στις 17:01]

χε χε, για σενα ειναι?

και γιατι δεν τα φτιαχνεις μονος σου?

ειμαι σιγουρος οτι 8α ειναι πολυ καλυτερα απο αυτα που προτεινεις....

αφου το εχεις το "μαστοριλικι".....:T:

Υγ. απο ποιοτητα ηχου στα creative ηχεια ειμαι οικτρα απογοητευμενος

Είχα φτιάξη στο παρελθόν, αλλά την έφαγα στο κροσόβερ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable [Σήμερα, στις 17:02]

Τα Altec 5021 (αν σε περνει απο αποψη χρηματων φυσικα) ειναι υπεροχα παντως, τα καλυτερα ηχεια που εχω ακουσει (αν και δεν εχω ακουσει και πολλα)

Μα είναι φτηνότερα αυτά που προτείνεις Ασταμάτητε. Αν νομίζεις ότι με καλύπτουν να πάρω αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RGR [Σήμερα, στις 00:00]

''Είχα φτιάξη στο παρελθόν, αλλά την έφαγα στο κροσόβερ'' :S Η τοποθέτηση Crossover είναι το πιο απλό απ'όλα :) Πρώτο μου πόστ εδω καλός σας βρήκα (!?!?!?!)

Αναφέρομε στην συνεργασία του κροσοβερ με τις μονάδες, και όχι στην τοποθέτηση.

Καλώς ήλθες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ

Μα είναι φτηνότερα αυτά που προτείνεις Ασταμάτητε. Αν νομίζεις ότι με καλύπτουν να πάρω αυτά.

Ναι δικιο εχεις:o :o , για μουσικη εχω διαβασει τα καλυτερα για αυτα (τα 5021)και εμενα 3-4 μηνες που τα εχω με εχουν ενθουσιασει οποτε δεν βλεπω το λογο για να πας σε κατι παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια.

Ασταμάτητε τα ηχειακια (5021) είναι καταπληκτικά. Από ψηφιακό μέσο ακούγονται το ίδιο με το ακριβοπληρωμένο στερεοφωνικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΓιαγκΤ

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια.

Ασταμάτητε τα ηχειακια (5021) είναι καταπληκτικά. Από ψηφιακό μέσο ακούγονται το ίδιο με το ακριβοπληρωμένο στερεοφωνικό μου.

Χαιρομαι που σε ενθουσιασαν και εσενα:cool:

Link to comment
Share on other sites

Μεγεια σου λοιπον ΓιαγκΤ. Πονεμενη ιστορια τα φτιαχτα ηχεια .Εμενα μια ζωη με ετρωγε η καμπινα.Τα crossover τα ψιλοκαταφερνα αλλα η καμπινα και οι θεωριες γυρω απο αυτη με προβληματιζαν....

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Βαγγ.

Εγώ τα κατάφερα αλλά δεν μου άρεσε ο ήχος που βγάζανε. Το πρόβλημα με τα ηχεία είναι πως θέλουνε πολλά πειράματα οι μονάδες με διαφορετικές υλοποιήσεις κροσοβερ.

Τα είχα όμως πολύ καιρό στο μαγαζί και άκουγα από μια σαβούρα ραδιοενισχυτή.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.