Jump to content



Backup Toca race driver 2 ----> OK!!!!!


aristos87

Recommended Posts

Τελικά βρήκα τον τρόπο που θα δουλέψει το Toca 2 μετά απο πολύ ψάξιμο καιι τώρα μου δουλεύει ΤΕΛΕΙΑ!!!!

Υλικά

1. Αντιγραφο DVD του Original Τoca 2 σας.....

2. Το deamon tools

3. Το αρχιάκι που θα φορτώσετε στο deamon

Διαδικασία

1. Στιστε το Toca race driver 2

2. Στιστε το Deamon

3. Κλείστε το Pc και βγάλτε τα Molex απο τα drives οπτικών συσκευών όπως (Dvd-rw,dvd,cd κτλ κτλ)

4. Ανοίξτε το pc φοτώστε το αρχειάκι με το deamon και μετά......... (το pc θα κανει reboot)

5. Διπλό κλίκ στο παιχνίδι και είστε έτοιμοι!!!!

Αυτό αν και βγάζεις τα drives ειναι πολύ αποτελεσματικό γιατι πριν δεν δούλευε με καμία παναγία το παιχνίδι!!!!!!!

:clap: :flex:

Link to comment
Share on other sites

Ρε χαίρω πολύ.... Τώρα βγήκε για το Toca 2 όμως....

Ολοι όσοι διαβάζουν το φόρουμ μπορεί να μην το ξέρουν... ¨Ενας με ένα search μπορεί να βρεί την λύση στο πρόβλημα του.... Ας σκεφτόμαστε λίγο γενικα....

Link to comment
Share on other sites

2. Στιστε το Deamon

3. Κλείστε το Pc και βγάλτε τα Molex απο τα drives οπτικών συσκευών όπως (Dvd-rw,dvd,cd κτλ κτλ)

4. Ανοίξτε το pc φοτώστε το αρχειάκι με το deamon και μετά οταν θα σας ζητιθεί Serial βαλτε αυτο που έχει μεσα το read me του .zip αρχειου που σας έδωσα... (το pc θα κανει reboot)

Link to comment
Share on other sites

εχεις το game σε iso στο δισκο...

κανεις install τα daemon tools

φορτωνεις το iso στο virtual cd του daemon tools...κανεις mount δηλαδη...

τελειωνει το install

κλεινεις το pc

βγαζεις τα Molex απο cdrom kai dvd

και μετα οταν ανοιξεις το pc κανεις Mount το αρχειο απο το zip...to mds..

και μετα παιζεις :p τοσο απλα....

Link to comment
Share on other sites

2)Το deamon tools ειναι ένα προγραμματάκι που δημιουργεί ένα εικονικό drive για να φορτώνεις εικονικά cd ή dvd απο ιmage files. Ψάξε στο google θα το βρείς κατέβασε το ειναι τσάμπα και πολύ μικρό. Αν δουλεύεις alcohol 120% μπορείς να φορτώσεις τα αρχεία και με αυτό ( το alcohol)

3) Κλεισε το Pc (sutdown :p) και αφέρεσε τις τροφοδοσίες απο τις οπτικές συσκευές όπως dvd κτλ κτλ....

4)Μετά θα ανάψεις το Pc χωρις να έχουν ρευμα τα drives και θα κάνεις load το αρχείο που βρίσκετε μεσα στο zipaki που έδωσα, όταν γίνει Load τρέξε το παιχνίδι και εκεί θα σου ζητήσει να δώσεις ενα cd Κey το οποίο θα το βρείς στο readme του .zip αρχείου θα το βαλεις θα πατίσεις οκ. Το Pc εκείνη την φάση θα κάνει reboot και μετά το reboot εσύ θα επαναλάβεις την διαδικασιά του να φορτώσεις το μικρό αρχειάκι με το deamon και να τρέξεις το παιχνίδι να τονίσω οτι cd key θα σας ζητηθεί μια φορά μετά απλά θα φορτόνετε το μικρό Image αρχειο θα τρέχετε το παιχνίδι και όλα οκ oλα αυτα πάντα ΧΩΡΙΣ τροφοδοσίες στα drives (dvd,cd,dvd-rw)

Eλπίζω να κατάλαβες...

Υ.Γ πιάστικε το χερι μου να γράφω.... :p

Link to comment
Share on other sites

Ωραια με το TOca race αλλα με το Colin Mcrae που πηρα εγω ακομα και αν κανεις ολα αυτα πρεπει να εισαι τυχερος ωστε να πετυχεις "καλο' Cd key γιατι ακομα και το αυθεντικο το βλεπει invalid...Εγω δεν καταφερα να το παιξω με καμια παναγια....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από krisiun82

Ωραια με το TOca race αλλα με το Colin Mcrae που πηρα εγω ακομα και αν κανεις ολα αυτα πρεπει να εισαι τυχερος ωστε να πετυχεις "καλο' Cd key γιατι ακομα και το αυθεντικο το βλεπει invalid...Εγω δεν καταφερα να το παιξω με καμια παναγια....

Πάρε το Richard rally που είναι καλύτερο ( έτσι λένε )

Link to comment
Share on other sites

Το Richard Βurns Rally ειναι κανονικά σπασμένο αλλά δεν ξέρω παραειναι σπαστικος ο χειρισμος του... Και μη μου πειτε και καλα ρεαλιστικος το αμαχι συμπεριφέρετε λες και ειναι λαστιχενιο πας με 80 ακουβαει σε ενα υψομα και ξαφνικα πετιετε στον αερα και περνει 1 2 3 4 5 6 7 8 9 και παει λεγοντας τουμπες λες και εσκασε πανω στο υψομα με 300κμ/ω και εκτώς αυτου τα γραφικά ειναι καλα αλλα πολύ πρόχειρα.... Ειναι πολύ εντωνα διακριτα τα όρια τους στα πλαινα τις πίστας και λίγο έξω να βγείς σε κανει respom....

Καντε υπομονή θα βγεί και για το colin.... :D

Link to comment
Share on other sites

αυτο το toca 2 μου βγαλε την ψυχη εδω κ 4 μηνες!δεν εβγαινε crack με τιποτα!!!εξαιτιας της γνωστης προστασιας starforce 3....μεχρι που πριν λιγες μερες στα γνωστα crack sites βρηκαν αυτον τον τροπΟ....

μεγαλη βλακεια... να χρειαζετε να βγαζεις κ να βαζεις τα καλωδια....

εγω παρολο που γουσταρω πολυ να ξανα παιξω το παιχνιδι...βαριεμαι ελεηνα να ανοιγω κλεινω κουτια κ να βγαζω/βαζω καλωδια!

θα περιμενω ενα no-dvd crack!αν δεν βγει...δεν χαθηκε ο κοσμος...ερχεται το underground 2!

για περισσοτερερς πληροφοριες>>>>

www.mgforums.com

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.