Jump to content



Kαλή σχολή οδηγών (θεσσαλονίκη)...


GAngel

Recommended Posts

Σκοπεύω να βγάλω δίπλωμα μηχανής .

Εχει πάει κανείς σε σχολή οδηγών στην θεσσαλονίκη και να είναι ευχαριστημένος απο την συμπεριφορα των εκπαιδευτών ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

:beer:

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις καλή ή τίμια;

Καλή ερώτηση.:beer:

Διότι αρκετοί προτιμούν να πληρώσουν αντί να το πάρουν με το σπαθί τους το δίπλωμα.

Ανήκω στην δεύτερη κατηγορία ( τουτέστιν με το σπαθί τους).

Προσωπικά ψάχνω σχολή που να έχει φιλικους καθηγητές (οχι ύφους :flex:"ξέρεις έγω που σου μιλάω ποιός είμαι ρε μεγάλε ;" διότι έχω πέσει σε τετοιους .Παραλίγο θα παίζαμε σφαλιάρες) .

Έγινε επεξεργασία από gt1981
Link to comment
Share on other sites

Ινστιτούτο εκπαίδευσης οδηγών Νουσοπούλου - Πετρίδης Σχολή Οδηγών

Θα ζητήσεις τη Εύη, εκ μέρους του Γιώργου και της Νάνσυ από Αθήνα.

Εξαιρετικό το site . Θα τους πάρω κάποια στιγμή τηλέφωνο.

Στην υγεία σου :beer:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμη να προσθέσω :

Έχω δώσει πριν ένα χρόνο και βάλε εξετάσεις για δίπλωμα μεγάλης μηχανής. Δεν το πήρα (για μισο δευτερόλεπτο με είπαν με κόψαν !!!). Θα ήθελα να ξαναδώσω .Γνωρίζω ότι όσοι έχουν δώσει μια φορά δεν χρείαζονται την δεύτερη φορά που θα πάρουν μαθήματα να κάνουν και τα 14 μαθήματα αλλα απο 2 και πάνω .

------> Απόρροια του προηγούμενου είναι να εξοικονομείς χρήματα και χρόνο.

Εδώ ανακύπτει το εξής πρόβλημα:

Δεν έχω το δελτίο εκπαίδευσης και εξέτασης .

Eρώτηση :

Μπορώ να βγάλω αντίγραφο απο κάπου (εννοώ του δελτίο εκπαίδευσης και εξέτασης) και αν ναι πως γίνεται η διαδικασία ;

:book:

Έγινε επεξεργασία από gt1981
Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...
On 1/28/2014 at 4:02 PM, Wizard! said:

Δεν είναι θέμα site. Απλά αν ζητήσεις να περάσεις με φακελάκι, το πιθανότερο να σε διώξουν.

 

Καλησπέρα σας,

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για μηχανή και ψάχνω σχολή χωρίς φακελάκια με σωστούς δασκάλους που ασχολούνται και σου μαθαίνουν.

 

@Wizard! ξέρετε αν ζητούν λεφτά για την "παράσταση" στις εξετάσεις, τουτέστιν 100€ για την τσέπη του δασκάλου? Σε κάποιες σχολές ξέρω είναι στανταρ, στο ενσωματώνουν στην προκαταβολή χωρίς να το καταλάβεις και σε περίπτωση επανεξέτασης στα ζητάνε. (Από εμπείρια για δίπλωμα αυτοκινήτου μιλώ)

 

Σημειωτέον: 15€ είναι το παράβολο στο κράτος για τις εξετάσεις... Άρα κάθε προσπάθεια στις περισσότερες σχολές είναι 115 €( ή 215€ αν υπάρχει και λάδωμα εξεταστή από όσο άκουσα από γνωστούς)

 

Επίσης @GAngel τελικά πως ήταν η εμπειρία με την συγκεκριμένη σχολή?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.