Jump to content



Την εμπειρία σας στο στήσιμο office-pc


Gzar

Recommended Posts

Καλησπέρα στην εκλεκτή παρέα.

Πρόκειται να στηθούν 5 υπολογιστές και θέλω τη βοήθειά σας.

2 θα λειτουργούν σε γραμματειακή υποστήριξη ( χρήση ελαφρών προγραμμάτων γραμματειακής μέριμνας, τίποτα σπουδαίο δλδ... μέχρι χρήση office και εφάμμιλων προγραμμάτων)

θα χρειαστούν : πύργος - οθόνη - ήχος - kb/mouse ( προϋπολογισμός: 800€ )

2 θα λειτουργούν συνδεδεμένοι σε διαδραστικό πίνακα ( χρήση προγραμμάτων παρουσίασης)

( δεν έχω ιδέα για τις ανάγκες αυτών, αν κάποιος είναι σχετικός ας διαφωτίσει, δε ξέρω καν αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί λαπτοπ ή αν ανάλογα με τον πίνακα πρέπει να πληρούνται προϋποθέσεις...)

1 θα λειτουργήσει σε προσωπικό χώρο και θα παίζει παιχνίδια επιπέδου flight simulator, pro και adventure σε hd 27άρα οθόνη

εδώ θα χρειαστεί μόνο tower ( προυπολογισμός: 500€ )

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Για τα πρώτα 4 μηχανήματα (γραμ. υποστήριξη + πίνακας) δες HP Pro 3500 Microtower (G1610/4GB/500GB/W7) | Skroutz.gr με win7 και 3 χρόνια εγγύηση. Περιέχουν και ποντίκι/πληκτρολόγιο. Για τον διαδραστικό πίνακα μπορείς να βρείς και λαπτοπάκια με Intel στα 400~450Ε που θσ σου ταιριάζουν.

Οθόνη δες HP ProDisplay P201 | Skroutz.gr αλλά με 80-90Ε βρίσκεις ότι θές για την δουλειά που τις θες.

Για το "gaming" τα 500 είναι λίγα όταν βάζεις δίπλα το flight simulator.

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου, τις ευχές μου και τις ευχαριστίες για την απάντηση φίλε μου.

Ελπίζω να εισαι γερός και δυνατός μιας κι εχω καιρό να σε "δω"...

Για το προσωπικό pc του φίλου θα ρωτήσω αν όντως θα παίξει fs ( φτιαχνει κοκπιτ στην αποθήκη του οπότε θα μεταφέρει εκεί όλα τα συστήματά του και ενδεχομένως το νέο pc να το θελει για να εχει κατι και στο γραφειο του...) και θα ενημερωσω.

Για τα του γραφείου αύριο κιόλας θα περάσω απο e-gate να δω τον 3500 που μου έστειλες.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα 500€ δεν είναι και άνετα, καλό θα ήταν να σου πει τι παίζει και με σειρά προτεραιότητας. Κάποια παιχνίδια χρειάζονται επεξεργαστή, κάποιο κάρτα γραφικών, κάποια παίζουν καλύτερα με ΑΤΙ, κάποια με nVidia.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.