Jump to content



Usb3 στο stacker


emm_stra

Recommended Posts

Καλησπέρα εχω το κουτι 830 και θελω να αλλαξω τις μπροστινες θηρες usb2 σε usb3. Υπάρχει λυση?

Στάλθηκε από το GT-P5100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο site της coolermaster καπου εχει ανταλλακτικά για κουτιά ,ίσως καποια πλακέτα απο τα καινούργια να προσφέρεται για ψιλοπατεντα.

Σε κάθε περιπτωση λογικά θα χρειάζονται βασικές γνώσεις για κανα κόλλημα-ξεκολλημα με κολλητήρι ,δεν ειναι παααρα πολυ εύκολο δηλαδή ίσως.

Εχει παρα πολλές πατέντες στο νετ γενικά μα το ggoglαρεις.

Αλλιως πας σε λύση για front bay panel.

sent from mobile

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Επειδή δεν καταλαβαίνω πως το κάνει, χρειάζεται να εχω ειδικά εργαλεία? Απο που θα αγοράσω τα υλικά?

Στάλθηκε από το GT-P5100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το καταλαβαίνεις θα σου πρότεινα να μην το επιχειρήσεις ακόμα (τουλάχιστον όχι στο κύριο κουτί σου) και θα σου πρότεινα κάτι τέτοιο Newegg.com - StarTech ST4300PBU3 4 Port Portable SuperSpeed USB 3.0 Hub with Built-in Cable ώστε να φέρεις τις θύρες πάνω στο γραφείο σου για αρχή

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το καταλαβαίνεις θα σου πρότεινα να μην το επιχειρήσεις ακόμα (τουλάχιστον όχι στο κύριο κουτί σου) και θα σου πρότεινα κάτι τέτοιο Newegg.com - StarTech ST4300PBU3 4 Port Portable SuperSpeed USB 3.0 Hub with Built-in Cable ώστε να φέρεις τις θύρες πάνω στο γραφείο σου για αρχή

Αυτό φαίνεται πολυ καλο, αλλα, αν ξέρεις, ποσο μακρυ ειναι το καλώδιο? Επισης υπαρχει με καλώδιο να πηγαινει στην μητρικη?

Πολυ καλα και τα 2 αλλα θα πρέπει να ανοιγω την πορτα του κουτιου καθε φορα. Υπάρχει κατι αλλο που να μπαινει εξω?

Ευχαριστώ και τους 2 για τον χρόνο σας.

Στάλθηκε από το GT-P5100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο νετ για usb 3.0 hub και όλο και κάτι θα βρεις. Αυτό που σου έδειξα ήταν απλά για παράδειγμα ;)

Σε ρωτάω γιατι εχω παρει usb3 hub απο το πλαίσιο turbox και μια λειτουργεί μια οχι. Εχει και ξεχωριστη τροφοδοσια. Αλλιως αυτο που προτεινες μου κανει αρκει να δουλεύει.

Στάλθηκε από το GT-P5100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο φοβομουν και εγω. Οτι υπάρχει θεμα με το συγκεκριμένο και όχι με όλα. Ευχαριστώ. Να το παω πισω δεν μπορω, το εχω 8 μηνες.

Στάλθηκε από το GT-P5100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.