Jump to content



Δύο διαφορετικά κιτ μαζί


Warlord

Recommended Posts

καλημέρα παιδιά,

Θα μπορουσα να παντρεψω F3-12800CL9T-6GBNQ με G.Skill Trident 2000 MHz DDR3 CL9 6 GB Tri-Channel Kit που ήδη έχω στο ιδιο PC (της υπογραφής)?

Overclocking δεν εχω κανει και αποτι βλεπω έχουν ιδια timings.

Χρειάζομαι upgrade της ποσότητας μνήμης λόγω After Effects CS6 και ίδιες σαν αυτές που έχω πλέον ειναι δυσεύρετες..

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

επειδη η ερωτηση μου ειναι παρομοια με αυτη του Warlord, γραφω εδω την απορια μου.

Εχω της μνημες της υπογραφης και θα ηθελα να βαλω ακομα ενα κιτ απο τις ιδιες για να παω στα 12gb. Το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να τις βρω πλεον για να τις αγορασω (ebay, amazon). Ιδεες για το τι μπορω να κανω;

Σκεφτηκα να αγορασω αυτες, αλλα εχουν διαφορετικα timings και δεν ξερω αν υπαρχει προβλημα με αυτο. Λογικα θα εχουν και διαφορετικο XMP profile.

Γενικορα ξερω οτι αν βαλω μνημες με διαφορετικους χρονισμους και περισσοτερα Mhz θα πεσουν αυτοματα στα λιγοτερα Mhz των μνημων που εχω τωρα πανω.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι στην φάση που είσαι, έχω αυτές

Dominator

και θέλω να πάω στα 12Gb.

Ο πιο οικονομικός τρόπος να πας στα 12Gb είναι να αγοράσεις ένα

Ripjaws - F3-12800CL8T-6GBRM - G.SKILL DDR3 Memory

και να δουλέψεις στα 1600 με 8-8-8. Τις πουλάνε Ελλάδα γύρω στα 60Ε.

Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί έτσι και αλλιώς

και αυτές που έχω τώρα στα 1600 τις δουλεύω, πιο σφιχτά βέβαια,

αλλά οι εναλλακτικές ανεβαίνουν αισθητά σε τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.