Jump to content



Σχετικά με μνήμη RAM


gokuthelegend

Recommended Posts

Παιδιά, παράγγειλα σήμερα αυτή την μνήμη RAM για να κάνω αναβάθμιση σε έναν παλιό υπολογιστή. Χωρίς να το προσέξω καθόλου, λίγο παρακάτω γράφει ότι είναι ειδικά κατασκευασμένες για υπολογιστές Apple. Ο υπολογιστής όμως στον οποίο θέλω να κάνω αναβάθμιση δεν είναι Apple. Θα έχω πρόβλημα; Η παραγγελία έγινε ήδη αλλά δεν πρόσεξα αυτή τη λεπτομέρεια λόγω κεκτημένης ταχύτητας. Αν υπάρχει πρόβλημα να ακυρώσω την παραγγελία

Στα volt, στα timings και στο κούμπωμα (η θέση της σχισμής να το πω έτσι), δεν βλέπω κάποια διαφορά σε σχέση με άλλες. Μάλιστα αυτή λέει ότι είναι pc2-5300, όπως και αρκετές άλλες της ίδιας κατηγορίας. Δηλαδή ας πούμε, τι διαφορά έχει με αυτή;

Link to comment
Share on other sites

Και οι δυο που εβαλες ειναι για netbook-laptop

Εσυ λες οτι θες να τις βαλεις σε παλιο υπολογιστη.

Δεν κανουν για υπολογιστη

Θες μνημες σαν αυτη

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.550733

Link to comment
Share on other sites

Και οι δυο που εβαλες ειναι για netbook-laptop

Εσυ λες οτι θες να τις βαλεις σε παλιο υπολογιστη.

Δεν κανουν για υπολογιστη

Για φορητό υπολογιστή εννοούσα. Συγνώμη που δεν το διευκρίνισα. Θα έχω πρόβλημα με την μνήμη που παρήγγειλα;

Link to comment
Share on other sites

Για φορητό υπολογιστή εννοούσα. Συγνώμη που δεν το διευκρίνισα. Θα έχω πρόβλημα με την μνήμη που παρήγγειλα;

Παντού όπου έψαξα τις λέει ότι είναι κατασκευασμένες ιδικά για apple

Περίμενε να απαντήσει και κάποιος πιο γνώστης στα laptop.

Link to comment
Share on other sites

Παντού όπου έψαξα τις λέει ότι είναι κατασκευασμένες ιδικά για apple

Περίμενε να απαντήσει και κάποιος πιο γνώστης στα laptop.

Μπορεί να εννοούν ότι είναι συμβατές και με Apple. Έχω βρει μεμονωμένα σχόλια (ελάχιστα όμως) σε διάφορα e-shops που λένε ότι την έχουν δοκιμάσει και σε laptops άλλης μάρκας και δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έστειλα μήνυμα στην εταιρία και μου απάντησαν το παρακάτω

Hi ***************,

Yes 971559A can be used in non-Apple's

Its going the other way that can be problematic, like putting a standard module in an Apple. (991xxx)

Thanks

Sean

οπότε υποθέτω ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.