Jump to content



Emule & p2p


fotme

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από cherryman

Νομίζω ότι είναι πρόβλημα του modem σου. Σθνήθως το κάνουν τα modem που δίνει ο ΟΤΕ.

δεν είναι απο το μόντεμ, διότι έχω έναν άλλον υπολογιστή στο δίκτυο ο οποίος συνεχίζει να έχει πρόσβαση στο ιντερνετ. έχω to zyxel 650-31

και κάτι άλλο. συμφέρει να βάλω στο proxy τον proxy της forthnet? (στην οποία ειμαι και συνδρομητής)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από liberto

δεν είναι απο το μόντεμ, διότι έχω έναν άλλον υπολογιστή στο δίκτυο ο οποίος συνεχίζει να έχει πρόσβαση στο ιντερνετ. έχω to zyxel 650-31

και κάτι άλλο. συμφέρει να βάλω στο proxy τον proxy της forthnet? (στην οποία ειμαι και συνδρομητής)

Τότε έχεις δίκιο, δεν είναι από το μόντεμ, έλεγα για την περίπτωση που είχες κάποιο από τα μόντεμ που δίνει ο ΟΤΕ. Το ίδιο μόντεμ έχω κι εγώ, αλλά δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα με το Emule σε αυτόν τον τομέα αλλά με το Azureus. Όταν όμως το κλείσω μετά από μισό λεπτό επανέρχεται κανονικά το Internet

Μήπως έχεις ρυθμίσει το router να διαχωρίζει το bandwidth στα 2 pc και γι' αυτό το λόγο το άλλο βλέπει κανονικά Internet;

Link to comment
Share on other sites

XTCgr

Το Kademlia χρησιμοποιεί την 4672 UDP (η όποια άλλη έχεις ορίσει στην θέση της) και μπορεί να δουλέψει είτε σε συνδυασμό, είτε μόνο του.Δοκίμασε να συνδεθείς μόνο σε αυτό και δες αν σου βρίσκει sources η όχι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fotme [Σήμερα, στις 13:23]

Για δοκινασε να πας στο program control tou zonealarm και βαλε τσεκ sto Kad ως access trusted kαι internet.

Το kad δεν το έχει ξεχωριστά για να το κάνω αυτο που λες

Εχει μόνο το Emule και είναι τσεκαρισμένο το trusted acess, innternet

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blkik

????? ????? e?

Τι εννοείς

Αντί να έχεις shared 20-30 folders,μάζεψε τα όλα σε ένα και κάνε share αυτό.Να θυμάσαι ότι οι servers του mule έχουν soft/hard file limit, οπότε μην κάνεις share πολλά μικρά files(π.χ 300 jpeg) γιατί θα σε πετάξουν έξω.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω τακτοποιημένα μια χαρα ανα είδος καλλιτέχνη album και έκανα μήνες για τα τα φέρω στην κατάστση που είναι τώρα. Δεν έχω σκοπό για το mule να τα χαλάσω. Είναι καμια 6500 Mp3s και τα μοιράζομαι όλα(αν και έκανα κανα 10λεπτο να τσεκάρω όλους τους φακέλους)

Να μαζεψω 6500 αρχεία σε ένα φάκελο επειδή αυτός που σχεδιάσε το Mule δεν σκέφτηκε το αυτονόητο δεν νομίζω ότι είναι καλή ιδέα

Αν το mule έχει πρόβλημα με αυτό γυρνάω στο winmx που κατ εμέ είναι και πιο εύχρηστο.

απλα δεν εχει το λαο του mule

Link to comment
Share on other sites

Και μου την σπάει γενικότερα το πρόγραμμα. Πριν απο λίγο ενω κατέβαζα μια χαρα ένα αρχείο ξαφνικά μπήκα αναμονη. Απο μένα όμως κατεβάζανε κανονικά και δεν μπορώ να τους σταματήσω(να τους βάλω αναμονή ή να αρνηθώ να δώσω το αρχείο).

Δεν μπορώ να καταλάβω τι του βρίσκεται. Δύσχρηστο και μη παραμετροποιήσημω είναι, μόνο καλό intterface έχει.

Link to comment
Share on other sites

Η αποψή μου είναι πως το eMule δεν είναι για να κατεβάζεις mp3, είναι για μεγάλα αρχεία και πολλά άλλα που δεν πρόκειται να τα βρεις ούτε στο kazza, ούτε στο winmx. Και ναι, είναι της υπομονής, αφού για να κατεβάσεις ένα μεγάλο αρχείο σίγουρα θα χρειάζεσαι broadband σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.