Jump to content



wifi σημα σε αποσταση


axilleaszante

Recommended Posts

Γεια σας. Ειμαι καινουργιος στο φορουμ. θελω να μπορω να ΄΄στηλω΄΄ το wifi σημα μου σε ακτηνα τουλαχιστον 1ος χηλιομετρου . εχω το ρουτερ μου και πρεπει να βαλω ενα access point ?. παιδια θελω βοηθηα :help1: . Λευτα μορω να χαλασω μεχρι 500 με 600 ευρω. περιμενω τα σχολια σας.

Link to comment
Share on other sites

Θες το wifi σου να έχει εμβελεια 1 χλμ ή να στειλεις το Wifi σου σε ενα σημειο, σε 1 χλμ.

Για την πρωτη περίπτωση, αγοράζεις 2 τετοια :

http://www.hellasdigital.gr/mikrotik-routerboard-sextantg-5hpnd-en.html

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στο awmn δεν θα του απαντησει κανεις, αν δεν εχει κομβο, η δεν προκειται να στησει κομβο.

(Γνωριζω μιας και εχω, δες υπογραφη).

Όπως σου ειπαν, χρειαζεσαι να εχεις οπτικη επαφη. Αν εχεις, μπορεις να το μεταφερεις μεχρι και 20-30 χλμ, με 2 τετοια...

Ubiquiti NanoBridgeM5, NB-5G22 AirMax AP-CPE - TP-Link.gr

ή

Δικτυακά Προϊόντα :: Ασύρματα :: Εξωτερικού Χώρου :: 5.xGHz :: Ubiquiti Bullet5 802.11A AP-CPE - Hellas Digital - Προϊόντα

σε συνδυασμο με

Δικτυακά Προϊόντα :: Ασύρματα :: Antenna 5GHz :: Grid :: Gold Wireless GOLD-SAD56030 Wideband 5GHz 30dBi Grid Antenna - Hellas Digital - Προϊόντα

και οι 2 περιπτωσεις θα δουλεψουν αψογα και θα βγαλεις link πανευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.