Jump to content



Popcorn Time. Σε εσας λειτουργει?


Ioanna

Recommended Posts

Γεια :)

Δεν ξερω αν εχετε ακουσει για το Popcorn Time. Το δοκιμαζω αλλά περα απο μια ταινια δεν καταφερα να δω κατι άλλο... Ολο φορτωνει και φορτωνει αλλά δεν δειχνει τιποτα, δεν ξεκιναει :(

Μια ταινια καταφερα και ειδα, παραπανω οχι..

Μηπως ξερετε τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ παίζει μια χάρα. Conn-x Αθήνα. :to_pick_ones_nose:

OK thanks :)

Και εμενα μου δουλεψε τωρα σε μια άλλα ταινια μια χαρα! Forthnet εχω (πφφ...)

Μηπως ξερεις γιατι ορισμενες ταινιες δεν ξεκινουν? Δηλαδη, αφοτου κανει buffering και downloading, μετα κολλαει στον κερσορα που φορτωνει (και φορτωνει και φορτωνει...) χωρις ποτε να ξεκινα. Το σταματαω και το ξαναξεκιναω και τοτε ξεκινα αλλά οχι παντα... Εχει να κανει με seeders κλπ?

?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι ακόμα είναι σε δοκιμαστική φάση και προφανώς δε θα δουλεύει αψεγάδιαστα. Ίσως να έχει να κάνει και με την Forthnet και το ''κόψιμο'' που κάνει προς torrent συνδέσεις εξωτερικού όταν το δίκτυό της είναι σχετικά φορτωμένο. Δοκίμασε την ίδια ταινία που κολλάει σε ώρες που δε πολυμπαίνει κόσμος στο ίντερνετ π.χ. μεταξύ 2-4 το μεσημέρι και δες.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι ακόμα είναι σε δοκιμαστική φάση και προφανώς δε θα δουλεύει αψεγάδιαστα. Ίσως να έχει να κάνει και με την Forthnet και το ''κόψιμο'' που κάνει προς torrent συνδέσεις εξωτερικού όταν το δίκτυό της είναι σχετικά φορτωμένο. Δοκίμασε την ίδια ταινία που κολλάει σε ώρες που δε πολυμπαίνει κόσμος στο ίντερνετ π.χ. μεταξύ 2-4 το μεσημέρι και δες.

Ok ευχαριστω, you are right! :) Θα το δοκιμασω!

Μηπως ξερεις απο που μπορω να ελεγξω αυτο που λες? Το internet throttling (ετσι λεγεται?), το κοψιμο της Forthnet? Ειχα ακουσει για ενα site αλλα δεν το θυμαμαι.

Επισης, ενα άλλο καλο παρομοιo site ειναι το FilmOnTV

:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, ενταξει το βρηκα! Το λεγομενο "κοψιμο" ονομαζεται shaping your traffic και το ελεγξα απο το Max Plank Institute for Software Systems. Συγκεκριμενα, αφοτου ετρεξα το test

Glasnost: Test if your ISP is shaping your traffic, για το P2P apps (BitTorrent)

βρηκα οτι δεν εφαρμοζεται στην συνδεση μου κανενος ειδους "κοψιμο", ουτε στο uploading ουτε στο downloading. Οποτε μαλλον ειναι/ηταν θεμα beta σταδιου της εφαρμογης.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.