Jump to content



Γρηγορη ερωτηση (και απαντηση! :p) BenQ xl2411t...να αγορασω?


goku_dbz

Recommended Posts

Μεταχειρο 2 βδομαδες απο ενα φορουμ γερμανια...230Ε με αποδειξη, εγγυηση κτλ...

Χρηση κυριως παιχνιδια και web-surfing...σπανιως καμια σειρα...

Τι λετε? Ειχα σκοπο να παρω οθονη αυτον τον καιρο αλλα μου ηρθε λιγο ξαφνικο και δεν ειχα χρονο να ψαχτω...:p

Εχετε κατι αλλο σε αυτα τα λεφτα να προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Γερμανια μενω...ολα μαζι στην τιμη.

Η Ζ σειρα το διαφορες εχει?

είναι flicker free (NO PWM) και έχει και την νέα τεχνολογία της BenQ το motion blur reduction.

Αν όμως του τύπου που στην πουλάει είναι το Rev.2 της 11t το flicker free το έχει και αυτήν. Απο την στιγμή που είναι 2 βδομάδων όπως λέει το monitor τότε έχει το revision 2. Άρα δεν αξίζει μόνο για το blur reduction να δώσεις 70 με 100 ευρώ παραπάνω απο την μεταχείρο.

Στην τελική η τιμή είναι καλή και το monitor καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

η οθονη ειναι up and running εδω και κατι μερες!

στα 144 hertz οταν ειμαι idle (desktop για παραδειγμα) τα ρολογια της καρτας (gtx 560ti 448cores) μενουν στις 3d ρυθμισεις (στην περιπτωση μου στα 900 πυρηνα/2300 μνημες λογω overclocking...)

τι κανουμε? εχει κανα τροπο να το ρυθμισουμε?

Link to comment
Share on other sites

η οθονη ειναι up and running εδω και κατι μερες!

στα 144 hertz οταν ειμαι idle (desktop για παραδειγμα) τα ρολογια της καρτας (gtx 560ti 448cores) μενουν στις 3d ρυθμισεις (στην περιπτωση μου στα 900 πυρηνα/2300 μνημες λογω overclocking...)

τι κανουμε? εχει κανα τροπο να το ρυθμισουμε?

αυτό το έχω δει μόνο σε AMD να το κάνει. σε nvidia όχι (780,680 tested). Τώρα να θέλει η κάρτα (gtx 560) παραπάνω ισχύ ώστε να βγάλει τα 144hz έστω και σε IDLE είναι πιθανόν. Στα 120Hz στο κάνει ? άλλους drivers δοκίμασες? default την κάρτα την δοκίμασες? στο δεύτερο dual link DVI την δοκίμασες?

Link to comment
Share on other sites

το κανει και στα 120 και στα 100...drivers δοκιμασα τους τελευταιους final καθως και τους τελευταιους beta!

το κανει και στα default της...

αυτο με το dvi δεν το ελεγξα αλλα i am on it...! :p

Link to comment
Share on other sites

το κανει και στα 120 και στα 100...drivers δοκιμασα τους τελευταιους final καθως και τους τελευταιους beta!

το κανει και στα default της...

αυτο με το dvi δεν το ελεγξα αλλα i am on it...! :p

δεν έπρεπε να στο κάνει κάτω απο τα 144hz.. κάτι άλλο παίζει, δοκίμασε την και σε άλλο pc με dual link dvi αν διαθέτεις, αφού πρώτα την τεστάρεις και στο 2ο dvi της κάρτας.

Link to comment
Share on other sites

δεν έπρεπε να στο κάνει κάτω απο τα 144hz.. κάτι άλλο παίζει, δοκίμασε την και σε άλλο pc με dual link dvi αν διαθέτεις, αφού πρώτα την τεστάρεις και στο 2ο dvi της κάρτας.

ολες οι προσπαθειες ακαρπες...δοκιμασα αλλο καλωδιο, 2ο dvi, οδηγους απεγκατασταση/επανεγκατασταση

ο,τι πανω απο 60 χερτζ και η καρτα δουλευει στα μαξ ρολογια..

oh well...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι παρόμοιο με τα ρολόγια μου έκανε και εμένα μια 560ti όταν τη δούλευα σε dual monitor. Είχα βάλει το nvidia inspector για να τα ρίχνει σε idle. Βέβαια η δικιά σου περίπτωση διαφορετική, ρίξε μια ματιά αν θες στο πρόγραμμα (αν και δεν θυμάμαι καμία ρύθμιση για power saving και hz).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.