Jump to content



ΚΑΛΩΔΙΑ.. ΤΟ ΧΑΟΣ


n1k3man

Recommended Posts

προφανως εννοει "tie wraps",κοινως "δεματικα" στα μαγαζια.τα πουλανε οπου υπαρχει ηλεκτρολογικο/ηλεκτρονικο υλικο κ ειναι πολυ φτηνα.μια ιδεα μπορεις να παρεις εδω http://www.xoxide.com/tiewraps.html και αν βρεις κατι τετοιο http://www.wavehunter.com/tiereuse.htm ακομα καλυτερα αφου ειναι επαναχρησιμοποιησιμο.παντως δεν ειναι πολυ μεγαλο το προβλημα,.που να δεις τι γινεται στο δικο μου pc.......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από n1k3man

thanx man για τις συμβουλες :banging: αλλα χλωμο να πολεμισω με τα καλωδια 1-2 ωρες οπως λες :unsure:

:whistling

You can't make an omelet if you don't break the eggs.

Duende, σορρυ αλλα δεν ηξερα πως γραφεται οποτε, το εγραψα οπως ακουγεται.... :o

Link to comment
Share on other sites

τι λετε ρε παιδια προτιμω να παω πισινα η 1βολτα με τη μηχανη παρα να πολεμαω με καλωδια!! θανατος! :nuke: :nuke:

αλλωστε δεν εκανα το topic ετσι απλα για να ρωτησω.. κατι θα φτιαξω εκει κατω..

thanx για το ενδιαφερον.. ειλικρινα δε το περιμενα γι'αυτο το 8εμα.. :hi: :banging:

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα αυτο δεν ειναι χαος απο καλωδια που να δεις και το δικο μου:p

παρε "μακαρονι" (δεν χερω πως αλλιως λεγεται) και βαλε ολα τα καλωδια μεσα σε αυτο(το μακαρονι) και μετα θα φαινεται μονιο ενα καλωδιο!

Link to comment
Share on other sites

Και γω δεν νομίζω ότι έχεις κάποι σοβαρό πρόβλημα με τα καλώδια. Λίγη ομαδοποίηση χρειάζεται με τα "δεματικά" που ειπώθηκαν παραπάνω. Και ένα μαεγαλύτερο πολύμπριζο ώστε να βγάλεις το ταφ απο την πρίζα και όλα να καταλήγουν σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν βλεπω που ειναι το προβλημα σου. Που να δεις τα δικα μου. Πηγαινε και παρε φλεξιμ ασπρο η μαυρο και χωστα ολα μεσα. Αυτο ειναι μια πλαστικη ευκαμπτη σωληνα εμφανισιμη μεσα στην οποια μπορεις να χωσεις ολα τα καλωδια και να κανεις τη δουλεια σου, αλλα θελει χρονο. Θα το βρεις εκει που πουλανε ηλεκτρολογικο εξοπλισμο.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

θα μπορουσεσ να βρεισ πιεσ συσκεωεσ ειναι 12 και 5V DC και να βαλεις μια καρτα που που εχει εξοδους 12 και 5 (περνει απο το τροφωδοτικο)

Επισισ υπαρχουν κατι πλαστικα σαν σερπαντινεσ τα οπια μπορεισ να περασεισ γυρο απο καλοδια (δεν χρειαζεται καν να τα βγαλεισ)

τα δεματικα δεν βολεβουν σε αυτη την περιπτοση. Δοκιμασε velcro (χριτς χρατς)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.