Jump to content



Polling rate 500hz +


knight_77

Recommended Posts

Το κανει σε κανεναν αλλον τα leds να μενουν ανοιχτα ακομα και οταν ο Η/Υ ειναι κλειστος?

Με το προηγουμενο ποντικι (Microsoft Explorer 3.0) τα leds σβυνανε κανονικα.

Επισης με πιο προγραμμα κλοκαρετε το polling rate?

Link to comment
Share on other sites

Το 3.0 εχει και μια αλλη λειτουργια, οταν το αφησεις 2-3 sec ακινητο χαμηλωνει ο φωτισμος του, τα περισσοτερα ποντικια ειναι "always on"

Για κλοκαρισμα θες hidusbf, κοιτα το ποστ #17

Link to comment
Share on other sites

Το 3.0 εχει και μια αλλη λειτουργια, οταν το αφησεις 2-3 sec ακινητο χαμηλωνει ο φωτισμος του, τα περισσοτερα ποντικια ειναι "always on"

Για κλοκαρισμα θες hidusbf, κοιτα το ποστ #17

Το έκανα σήμερα το πρωί και όντως πιάνει τα 500hz :-)

Μεγάλη διαφορά στην αίσθηση, άλλο ποντίκι τελείως.

Όποιος το έχει, αξιζει να το κάνει ασυζητητί!

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με hidusbf κλοκαρει η μουφα ή οχι ?

Το explorer 3.0 του παππου μου μια χαρα παει 500hz στα win7 (Cannot change polling rate in windows 7 ) το ιδιο και το wheel mouse optical 1.1 στα 9 ευρω.

Σε win8 υπαρχει θεμα με το παραπανω εργαλειο mind you, χωρια οτι ειναι unplayable τα παιχνιδια χωρις direct/raw input

Πραγματικα δεν το συνηστω! Δεν ξερω αν πειραζει που βγαινω εκτος θεματος αλλα μιας και ειπωθηκε εδω το σχολιαζω εδω και θα ελεγα πριν το κανετε να ξερετε τι ρισκο παιρνετε.Εχθες εμεινα 2 ωρες χωρις ποντικι προσπαθωντας με το πληκτολογιο να αποκαταστησω την ζημια,δεν αναγνωριζε κανενα ποντικι που εβαζα! Το ξερω οτι μερικοι κλαιτε απο τα γελια :haha: αλλα εγω τα εκανα πανω μου και στο μυαλο μου ηρθε μεχρι και το φορματ.Φυσικα τωρα γελαω και εγω απλα θελω να ενημερωσω.Τελικα το εφτιαξα αλλα ουτε που θυμαμαι πως.

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ψάχνεται πως να το κάνει, εμένα μου δούλεψε αυτό:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=0_hZipKt72M]Windows 7 64bit 500Hz USB Mouse Rate Tutorial - How to Overclock your Mouse - 1080p - YouTube[/ame]

Σε περίπτωση που κολλήσει το mouse, ή το αλλάζεις θύρα ή πας με το πληκτρολόγιο στο Device Manager και κάνεις remove το USB device που έχει βγει με θαυμαστικό και μετά Scan for hardware changes.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το μονο που χρειαστηκε να κανω την τελευταια φορα που κλοκαρα το ime 3.0 ητανε να απεγκαταστησω τους usb 3.0 drivers της μητρικης πριν ξεκινησω την ολη διαδικασια με το hidusbf.

Μηπως ητανε θεμα του ιδιου του ποντικιου ? πχ σε αυτο το guide που ειχα γρψφει πριν πολυυυυυ καιρο ανεφερα στο τελος μια "μπανανα" που δεν ανεβαινε ουτε hz παραπανω :phttp://www.thelab.gr/genika-gia-tous-i-y/usb-mouse-ocing-guide-26251.html

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.