Jump to content



ηχοσύστημα αυτοκινήτου


Recommended Posts

Λοιπον παιδες ψαχνω ενα απλο-ομορφο ηχοσυστημα αυτοκινητου το οποιο να παιζει mp3 απο cd, mp3 απο usb, να ειναι ψιλο γνωστης μαρκας.Προσωπικα μονο blaunpukt ξερω για τα αυτοκινητα.Ε να ειναι και λιγο εφετζιδικο, λαμπακια ιστοριες κλπ, αποσπωμενη προσοψη και κατω απο 70ε.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενου ηχοσύστημα ήταν από την μάνα του ή after market ? αν ήταν after market διάλεξε ίδια μάρκα για να λειτουργούν τα κουμπιά στο τιμόνι (αν έχει περασμένο τον αντάπτορα).

Αν φορούσε το μαμά τότε δεν σου φτάνουν τα 70 ευρώ για όλο το κουστούμι.

Τι μάρκα αυτοκίνητο έχεις? Πρώτα την μάρκα αυτοκινήτου, μετά την μάρκα του mp3 player και μετά να βρεις τα καλώδια που να είναι συμβατά για να δουλέψουν τα κουμπιά του τιμονιού.

Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενου ηχοσύστημα ήταν από την μάνα του ή after market ? αν ήταν after market διάλεξε ίδια μάρκα για να λειτουργούν τα κουμπιά στο τιμόνι (αν έχει περασμένο τον αντάπτορα).

Αν φορούσε το μαμά τότε δεν σου φτάνουν τα 70 ευρώ για όλο το κουστούμι.

Τι μάρκα αυτοκίνητο έχεις? Πρώτα την μάρκα αυτοκινήτου, μετά την μάρκα του mp3 player και μετά να βρεις τα καλώδια που να είναι συμβατά για να δουλέψουν τα κουμπιά του τιμονιού.

chevrolet μαρκα.blaunpunkt ηχοσυστημα οποτε υποθετω aftermarket.Το εβγαλα γιατι εχει ενα θεμα, να τρωει την μπαταρια του αμαξιου είτε βγάζω την πρόσοψη είτε οχι.

Link to comment
Share on other sites

Πάμε από την αρχή. Είχες περασμένο blaupunkt πάνω και είχες θέμα με το ρεύμα. Πρέπει να βάλεις καινούργια καλωδίωση μαζί με ασφάλεια από την μπαταρία για την πυγή.

chevrolet ποιο μοντέλο και χρονολογία? Ενδεικτικές τιμές για την φύσα ώστε να λειτουργούν τα κουμπιά του τιμονιού τουλάχιστον 50 ευρώ από Ελληνικό μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, εχω ενα chevrolet lacetti 2005 το 4θυρο με blaunpunkt.Μια μερα τελειωσε η μπαταρια λογω ακινησιας υποθεσαμε.Το παμε σε ηλεκτρολογο, βαζουμε αλλη μπαταρια.Το επομενο πρωι παλι τελος η μπαταρια.Μας λεει ενας γειτονας ειχατε ξεχασει το ραδιοφωνο ανοιχτο.Που μαλλον δε το ειχαμε ξεχασει αλλα ανοιξε μονο του.Παμε στον ηλεκτρολογο, φορτιζει τη μπαταρια και μας λεει να βγαζουμε την προσοψη αρχικα.Το καναμε αλλα next day παλι τα ιδια.Το βγαλαμε εντελως και εκ τοτε δεν εχουμε ηχοσυστημα αλλα ουτε προβλημα με το αδειασμα της μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

εδώ είσαι για να πάρεις μια ιδέα.

Gelisound - Τα πάντα στο car audio!

Gelisound - Τα πάντα στο car audio!

55 ευρώ ο αντάπτορας Χειριστηρίων τιμονιού & Φίσα σύνδεσης

5 ευρώ το Lead για αντάπτορα χειριστηρίων τιμονιού σε Πηγές Blaupunkt

πρόσεξε να είναι συμβατό το lead με την μονάδα που θέλεις να πάρεις.

Όπως και να έχει καλά είναι να μιλήσεις τηλεφωνικός για όλα τα αντικείμενα που θέλεις να συνδυάσεις με το μαγαζί που θα τα πάρεις για να δεις αν είναι συμβατά.

Αν θεωρείται διαφήμιση μαγαζιού παρακαλώ πολύ να διαγραφούν τα λινκ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρος ο ηλεκτρολόγος πως αν βάλεις άλλο radio-mp3 δε θα σου αδειάσει τη μπαταρία; Δε θα δώσεις και λίγα χρήματα για τη φύσα και το καινούργιο radio-mp3. Θέλω να καταλήξω πως αν γίνεται βάλε δοκιμαστικά ένα radio-cd ή mp3 και δες. Μπορεί να ακούγεται τραβηγμένο (και δεν είμαι και ειδικότερος του ηλεκτρολόγου) αλλά νομίζω είναι μία λύση.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

τελικά τι έγινε ???


THX man @Artist_ για την πληροφορία (μαγαζί που είπες) δεν φαντάζεσαι τι έχω ακούσει ..

 

γιατί έχω και εγώ lacetti Και κοίταγα να βάλω το blaukpunkt amsterdam 130 .... (αχ αυτά τα κουμπάκια στο τιμόνι)

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.