Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


Recommended Posts

Γιώργο Πως σου φαίνεται μέχρι τώρα το κινητό και η εμπειρία με android?(μιλάω για σοβαρό κινητό)

Κοίτα, αν έλεγα ότι δεν είναι καλό, θα έλεγα ψέμματα. Είναι εξαιρετικό, ταχύτατο, φανταστική οθόνη. Με δυσκολεύει το μέγεθος και φυσικά είμαι n00b στον Android, γιατί το tablet που έχω, το χρησιμοποιεί η γυναίκα μου περισσότερο και φυσικά δεν έχω μπλέξει με επικοινωνίες, emails, κλπ.

Το πρώτο στραπάτσο το έφαγα με τα contacts. Ναι μεν τα έφερε όλα από το gmail (contacts + calendars), αλλά κάποιες άλλες εφαρμογές (skype? cloudmagic? facebook?) μου έβαλαν και τα δικά τους και πολλά τα έχω διπλά και τριπλά... Θα το βρω όμως.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ακόμα παλεύω να το συνηθίσω, το καλό είναι οτι παρέδωσα το iphone 5s πίσω οπότε πλέον είμαι μόνο με αυτό.

Πλέον μου δουλεύει και το twitch, οπότε δεν έχω παράπονο, ακόμα δεν έχει κολλήσει. Είναι ταχύτατο και πολύ ωραία η οθόνη, τελικά το μέγεθος μετράει :sarcastic:

Ήρθε η ώρα να πάρω και καμια θήκη αν και μου αρέσει η αίσθηση του backplate. Απλά φοβάμαι ότι χωρίς θήκη έτσι και πέσει κάτω θα πάθουμε ζημιά.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, επειδή δεν έχω συνηθίσει τον τρόπο που ενημερώνει το κινητό για μηνύματα και μου στελνουν sms και δε παίρνω πρέφα. Υπάρχει τρόπος να κανει περίπου οπως και στο iphone? Που σου δείχνει το μηνυμα στην αρχική οθόνη ? Ή κάτι παρόμοιο ?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, επειδή δεν έχω συνηθίσει τον τρόπο που ενημερώνει το κινητό για μηνύματα και μου στελνουν sms και δε παίρνω πρέφα. Υπάρχει τρόπος να κανει περίπου οπως και στο iphone? Που σου δείχνει το μηνυμα στην αρχική οθόνη ? Ή κάτι παρόμοιο ?

handcent sms. Μην σαλτάρεις απλά με το πόσες ρυθμίσεις έχει.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε κάπου στις ρυθμίσεις των επαφών και σου έχει επιλογή ποιά να συγχρονισει.

Δεν το βρήκα καρντία μου... :nothing:

Πήγα στα accounts, όπου ανοίγοντας καθένα χωριστά, μου έχει επιλογή sync. Όμως, δεν έχει χωριστά τα contacts, έτσι αν πχ το βγάλω στο email, δε θα φέρνει emails (βγάζει και σχετικό μήνυμα). Επίσης, στο Skype που το έβγαλα, δεν έσβησε τις επαφές, τις άφησε μέσα.

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Bασικά ΔΕΝ είναι όπως όλα τα κινέζικα..

Kι επειδή το s4 το έχει ο αδερφός μου, 999 φορές θα διάλεγα το 1+1 και 1 το s4. Νομίζω το ίδιο κι εκείνος! :rolleyes:

Εκτος από τη RAM, δε βρισκω κατι καλυτερο

Και αντε να βρεις service

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρήκα καρντία μου... :nothing:

Πήγα στα accounts, όπου ανοίγοντας καθένα χωριστά, μου έχει επιλογή sync. Όμως, δεν έχει χωριστά τα contacts, έτσι αν πχ το βγάλω στο email, δε θα φέρνει emails (βγάζει και σχετικό μήνυμα). Επίσης, στο Skype που το έβγαλα, δεν έσβησε τις επαφές, τις άφησε μέσα.

People->settings->contacts to display

Link to comment
Share on other sites

χαζή ερώτηση. όταν πας να ολοκληρώσεις την παραγγελία λέει (vat excluded). υπάρχει περίπτωση κάπως να γίνει include και να μπει το ανάλογο φπα? ή what you see is what you get (από θέμα τιμής) (δλδ 360κάτι € τελική)

Link to comment
Share on other sites

χαζή ερώτηση. όταν πας να ολοκληρώσεις την παραγγελία λέει (vat excluded). υπάρχει περίπτωση κάπως να γίνει include και να μπει το ανάλογο φπα? ή what you see is what you get (από θέμα τιμής) (δλδ 360κάτι € τελική)

Γιατί θέλεις να δώσεις ΦΠΑ; Αν σου περισσεύουν, δώσε τα σε εμένα :p

Ότι βλέπεις εκεί πληρώνεις + τα μεταφορικά. Δεν έχει κρυφές χρεώσεις.

Επίσης, το ποσό δεσμεύεται στην κάρτα σου και η ολοκλήρωση της χρέωσης γίνεται μόλις το παραλάβεις, όχι νωρίτερα.

btw, τα iPhone Compatible Earphones δεν παίζουν :(

Μόνο ήχος, ούτε μικρόφωνο, ούτε λειτουργίες... :(

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=173]Wizard![/MENTION] τι ειναι τα iphone compatible earphones?

πάνω κάτω ποσο καιρο κανουν να το στειλουν ? (μεσω invite για Αγγλια)

Με express εμένα έκανε από Πέμπτη έως Τρίτη

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, επειδή δεν έχω συνηθίσει τον τρόπο που ενημερώνει το κινητό για μηνύματα και μου στελνουν sms και δε παίρνω πρέφα. Υπάρχει τρόπος να κανει περίπου οπως και στο iphone? Που σου δείχνει το μηνυμα στην αρχική οθόνη ? Ή κάτι παρόμοιο ?

Εμένα εμφανίζονται στην lock screen από default

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, επειδή δεν έχω συνηθίσει τον τρόπο που ενημερώνει το κινητό για μηνύματα και μου στελνουν sms και δε παίρνω πρέφα. Υπάρχει τρόπος να κανει περίπου οπως και στο iphone? Που σου δείχνει το μηνυμα στην αρχική οθόνη ? Ή κάτι παρόμοιο ?

α) μπορείς να του πεις να ανάβει η οθόνη

β) του λες να αναβοσβήνει το ledάκι του (διαλέγεις και χρώμα ανάλογα τον τύπο της ειδοποίησης νομίζω)

γ) απλά στην οθόνη, αν έχεις κρατήσει την default lockscreen.. υπάρχουν κι άλλες custom lockscreens βέβαια με πολύ πιο ωραία menu κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει απο Παρασκευη βραδυ (μεσω Invite) και ακομα δεν εχω κατι, στο order μου λεει απλα processing....

Αργεις πολυ Oneplus!!

Οταν παει mailbox.de, ποσες μερες να υπολογιζω για Ελλαδα;

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι που λένε πως στο processing μπορεί να μείνει 3-5 μέρες.

Εμένα 3 μου έμεινε.. σε άλλους έφυγε αυθημερόν.

Μετά στο mailboxde, εμένα από νομίζω από Παρασκευή, μου ήρθε Πέμπτη. Έρχεται οδικώς.. με γαϊδουράκια.. :hang3:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=173]Wizard![/MENTION] τι ειναι τα iphone compatible earphones?

Ακουστικά που είναι κατάλληλα για iPhone/iPod. Για κάποιο λόγο, παρόλο που το βύσμα είναι standard, δεν παίζει σωστά. Μόνο ήχο, δεν υποστηρίζει λειτουργίες και μικρόφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.