Jump to content



OnePlus One - Ο νεος επωνυμος Κινεζος


Recommended Posts

περιεργο, οποτε παιζει και του [MENTION=173]Wizard![/MENTION] να μην ειχε κανενα θεμα με την εκδοση/mod...

εγω restart κανω ημερισια, ολο και κατι κολαει. Σημερα μου εβγαλε κατι σαν artifacts/γραμμες.

Link to comment
Share on other sites

περιεργο, οποτε παιζει και του [MENTION=173]Wizard![/MENTION] να μην ειχε κανενα θεμα με την εκδοση/mod...

Ναι, απλά όπως είπα, εμένα δεν είχε εμφανίσει σαν update ούτε την 30Ο, ούτε την 33R. Οπότε θεώρησα ότι για κάποιο λόγο θεωρεί τη ROM πειραγμένη και δε μου τα βγάζει, για αυτό μπήκα στη διαδικασία του manual.

Link to comment
Share on other sites

Το καθε ενα τα θετικα και τα αρνητικά και νομιζω ειναι πολυ ξεκαθαρο που απευθύνεται το καθενα. Σιγουρα θα ηταν ιδανικο να τα ειχαν όλα. Πάντως συμφωνω με τον @Wizard! οτι ειναι απαραδεκτο να μην υπάρχει backup που να σου κανει clone το τηλεφωνο με ολες τις ρυθμισεις (αν υπάρχει παρακαλω ενημερώστε με γιατι οπως λεει και το αλλο το αρθρο 190000 κινητα ξεχνιονται στα αγγλικα ταξι :p)

Υπαρχει

@Wizard! δες λιγο εδω μήπως βρεις τιποτα ενδιαφερον.

edit:

1)Μy backup pro

2)Helium

Θελω αλλο ενα android να γινεται αυτοματα cloned μεσο cloud. Αν το κανουν αυτα τα προγραμματα δε με νοιαζει κιας ειναι δυσκολο στο αρχικο σεταρισμα.

Το Backup Pro χρησιμοποιω οταν αναβαθμίζω συσκευή.

Εχει και επιλογή Migrate που στέλνει από τη μια συσκευη στην άλλη. Φυσικα παιρνει και κανονικο backup σε αρχειο

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν με παρασύρατε αληταράδες/τεντυμπόιδες.. :tongue:

βρήκα αυτό κι άρχισα:

Why wait when you can download it now and apply it to your device?

Transfer the .zip file to your phone.

Reboot into recovery (hold volume down + power button until the phone shuts off).

Select "Apply update".

Navigate to the .zip file and let the file do its shit.

Wipe cache partition and reboot.

Download cm-bacon-3628510d76-to-ac1ccf7921-signed.zip (KTU84Q, XNPH38R):

AFH mirror

Mega mirror

Mediafire mirror

δεν ήθελα να χάσω δεδομένα :clap:

ήθελα να μείνω μαμά :clap:

ήθελα να την περάσω ΤΩΡΑ! :clap:

1) το φλασάρισμα έγινε σε 2 λεπτά μαξ.. κ πολύ λέω

2) για να μπείτε σε bootloader θα πάτε από reboot κι όχι από άνοιξε/κλείσε, αν έχετε ανοιχτό fastboot, γιατί τότε ουσιαστικά δεν "κλείνει"

3) μετά το flashaρισμα, οπώσδήποτε ΚΑΙ WIPE CACHE

4) πιο πολύ ώρα πήρε το updating apps που έκανε κάνα 10λεπτο(;;;) 1-165...κλπ κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

4) πιο πολύ ώρα πήρε το updating apps που έκανε κάνα 10λεπτο(;;;) 1-165...κλπ κλπ κλπ

και εκεί αργεί, γιατί λογικά είσαι σε ART

αν είσαι σε Dalvik περνάει σε 2 λεπτά max

(αλλά ART > Dalvik)

Link to comment
Share on other sites

Αν το συνδέσεις στο pc, δεν στο εμφανίζει στο Notification;

To εμφανίζει, αλλά σα webcam device, ενώ πριν το εμφάνιζε σα δίσκο. Έχει τέτοια επιλογή, εγώ το άλλαξα, αλλά δε μπορώ να τη βρω ξανά, σα να χάθηκε!

Link to comment
Share on other sites

To εμφανίζει, αλλά σα webcam device, ενώ πριν το εμφάνιζε σα δίσκο. Έχει τέτοια επιλογή, εγώ το άλλαξα, αλλά δε μπορώ να τη βρω ξανά, σα να χάθηκε!

Μόλις τώρα το δοκίμασα. Το έβαλα στον υπολογιστή και το γύρισα σε PTP για να μπει σε camera mode. Μετά το ξαναγύρισα κανονικά όπως και πριν στο MTP σαν media device. Τράβα την notification bar του κινητού, αποκλείεται να μην το έχει εκεί, ακόμη κι αν δεν φαίνεται σαν notification.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.